AKNU SLIMĪBU DZIEDINĀŠANA

AKNA  – tā ir anatomiska un funkcionāla barjera starp augšējo un apakšējo ķermeņa daļu, kas simbolizē cilvēka pāreju no zemākās triādes (personiskās, egoistiskās) uz augstāko (garīgo, sabiedrisko). Akna piedalās enerģijas izstrādāšanā un tās asimilācijā, augu un dzīvnieku olbaltumvielu transformācijā aminoskābēs, bet pēc tam to pārvēršanā individuālās cilvēka olbaltumvielās. Bez tam aknai ir vēl viena ļoti svarīga funkcija – tā izvada kaitīgās vielas no organisma. Šī orgāna barjeras funkcija ir simboliska. Akna sekmē organisma individualizāciju caur specifisku olbaltumvielas sintēzi, kalpo par enerģijas rezervuāru un nosaka asins sastāvu, piedaloties asins radīšanā. Tā arī cilvēks, kuram piemīt neatkārtojama individualitāte, piedalās sociālo funkciju attīstībā. Aknas saslimšanas simbolizē šķēršļus un grūtības, kas rodas „ pāriešanas” procesā no personiskām uz sociālām prioritātēm. Cilvēka saindēšanās ar paša indēm – ļaunumu, lepnību, egoismu, skaudību – atgādina intoksikāciju, kas attīstās aknas saslimšanas procesā.

CIROZE

Aknu ciroze ir hroniska saslimšana, kam raksturīga pakāpeniska aknu šūnu bojāeja un saistaudu ieaugšana to vietā. Slimā akna var būt normāla lieluma, samazināta vai palielināta. Saslimšanas cēloņi ir neizārstēts hepatīts, olbaltumvielu trūkums uzturā, saindēšanās, bet par visiespējamāko cēloni uzskata autoimūnos procesus. Slimības autoimūnais raksturs norāda uz nopietnu iekšējo konfliktu cilvēkā: par individuālās dzīves programmas ignorēšanu, par savu talantu neizmantošanu.  Bojājumi aknas audos noved pie tās šūnu funkcionālās nepietiekamības, asini piegādājošo asinsvadu saspiešanas, kā rezultātā asinis aizplūst pa novadošām vēnām, nenonākot aknā. Paaugstinās spiediens apakšējās dobās vēnas sistēmā, attīstās ascīts (pārmērīga šķidruma daudzuma uzkrāšanās vēdera dobumā). Aknā strauji samazinās detoksikācijas procesi un bioloģiski aktīvo vielu apmaiņa. Notiek hroniska organisma saindēšanās ar neizvadītajiem produktiem. Tā cilvēks piesārņo savu dzīvi ar negatīvām emocijām un domām, pilnībā zaudējot kontroli pār sevi, kas noved līdz degradācijai.

FIBROZE

Aknu fibroze ir aknu audu saaugumi, kas veidojas, ja pārveidojas funkcionējošie audi. Fibroze ir biežākais hronisku aknu slimību iznākums, kas, progresējot līdz cirozei, noved pie tūkstošiem nāves gadījumu katru gadu. Rodas asinsrites traucējumi lielajā un mazajā lokā, kas simbolizē sociālo dezadaptāciju. Egoisms, tikumības deficīts, personīgo interešu dominēšana attiecībās ar cilvēkiem – tas sašaurina cilvēka pasauli, nedod tam iespēju aktīvi komunicēt ar pārējiem. Rezultātā zūd dzīves jēga, sākas vienaldzība pret apkārtējo pasauli, nerodas vēlēšanās kaut ko mainīt savā dzīvē. Organisms, zaudējot iespēju padarīt nekaitīgus toksiskos produktus, kļūst par noslēgtu  sistēmu, vērstu uz pašiznīcināšanos. Ne velti visbiežākais iemesls aknu fibrozei un cirozei ir alkoholisms – atbildības neuzņemšanās par savu dzīvi.

REKOMENDĀCIJAS. Mēģiniet kontrolēt savu vēlmju sfēru, atrast savu vietu dzīvē. Biežāk uzdodiet sev jautājumu par savas dzīves jēgu, par to, ko atstāsiet uz Zemes pēc sevis.

JAUTĀJUMI  PĀRDOMĀM. 1.Kādās dzīves sfērās es esmu zaudējis spēju dot pareizu vērtējumu lietām un parādībām? 2.Kur es esmu zaudējis mēra sajūtu, ko man gribas iegūt vairāk nekā vajadzīgs? 3.Kāpēc es lietoju alkoholu? Kādas priekšrocības tas man dod? Ar ko palīdz tikt galā? 4.No kādu problēmu risināšanas es mēģinu izvairīties? 5.Ko es nevaru sev atteikt? 6.Vai es esmu kaut kad prasījis palīdzību citiem?

AKNAS  ATTĪRĪŠANA

Akna ir viens no svarīgākajiem orgāniem, kas neitralizē organismam kaitīgās vielas, tai, uzreiz pēc zarnu trakta, nepieciešama attīrīšana. Aknas attīrīšanas procedūra ar dabīgiem līdzekļiem ir vienkārši veicama un pilnīgi nekaitīga, dod pozitīvu iznākumu. To drīkst veikt tikai pēc zarnu trakta attīrīšanas – piesārņotā zarnu traktā, no aknas izvadītie toksīni, ātri uzsūcas, izsaucot organisma saindēšanos. Attīrīšanas procedūras laikā vēlams atteikties no piena produktiem un pieturēties pie viena veida produktu lietošanas katrā ēdienreizē. Vienu mēnesi pēc aknas attīrīšanas nedrīkst lietot alkoholu. Pie kuņģa sulas paaugstināta skābes līmeņa nerekomendējas veikt jebkādas aknas attīrīšanas procedūras. Piedāvātās metodes palīdzēs attīrīt ne tikai aknu, bet arī žultspūsli un žults ceļus. Pirms procedūras obligāta ārsta konsultācija. Ja žultspūslī ir akmeņi – šādu procedūru veikt nedrīkst.

AKNAS  SAGATAVOŠANA  PROCEDŪRAI

Pirms attīrīšanas procedūras sākšanas organisms ir jāsagatavo. Piedāvājam trīs dienu sagatavošanās procedūru ar ābolu sulu. Pirmās dienas rītā izskalojam zarnas ar klizmas palīdzību un visu dienu dzeram tikai ābolu sulu. To pašu atkārtojam atlikušās divas dienas. Trīs reizes dienā ieteicams veikt sildošas ūdens procedūras. Pēc tam labākam efektam nepieciešams apliet sevi ar vēsu ūdeni. Šajās dienās vajadzētu iet pirtī un veikt tur aromaterapijas seansus.

Sagatavot aknu var arī ar augu produktu diētu. Ja jūs nekad neesat tīrījuši aknu, tad gatavoties tam vajag piecas dienas. Ļoti svarīgi, lai šī procedūra tiktu veikta uzreiz pēc zarnu trakta attīrīšanas. Visu piecas dienas racionā jālieto tikai putras, dārzeņi un augļi – gaļa, zivis, olas, sēnes, piena produkti, sālījumi un kūpinājumi kategoriski aizliegti. Pieceļoties agri sestās dienas rītā, jātaisa klizma, bet pēc pusdienām jāsāk aknas sasildīšana, ko veic ar sildītāja palīdzību. Termoforu ar karstu ūdeni uzliek uz aknas un silda līdz astoņiem vakarā. Tieši šis diennakts laiks ir pats piemērotākais aknas attīrīšanas procedūras sākšanai.

AKNAS  ATTĪRĪSANA  AR  AUGU  EĻĻU  UN  CITRONA  SULU

Šīs procedūras veikšanai nepieciešama viena glāze augu eļļas – tā var būt olīvu, kukurūzas, saulespuķu, sinepju, un viena glāze citrona sulas. Gan eļļu, gan sulu nepieciešams uzsildīt līdz 35 grādiem C. Pēc trīs vai piecām sagatavošanās dienām (ar augļu – dārzeņu diētu) no rīta taisiet klizmu, termoforā ieliet karstu ūdeni un aptīt to ar dvieli, lai neapdedzinātos. Pusdienlaikā liek sildītāju aknas apvidū. 7-8 vakarā var sākt procedūru, sildītāju noliekot zem aknas, iepriekš noliekot līdzās pa vienai glāzei eļļas un citrona sulas. Ielejiet glāzītē trīs ēdamkarotes sulas un uzmanīgi pielejiet trīs ēdamkarotes eļļas, nemaisot izdzeriet šo kokteili. Pēc citas metodes eļļa un sula jāizdzer atsevišķi. Nemainot ķermeņa stāvokli, ar sildītāju uz aknas mierīgi guļ 15 minūtes, tad izdzer vēl vienu tādu pašu porciju – pēc 15 minūtēm atkārto un tā dzer, kamēr sula un eļļa nebeidzas. Visu šo laiku jāseko, vai sildītājs ir pietiekami karsts – ja nav, ūdens jānomaina pret karstāku. Pēc 1,5 stundas pēc procedūras, notupties, ielikt kreisajā nāsī vates tamponu un elpot tikai caur labo nāsi. Uz mēles uzbērt nedaudz asos piparus, bet uz aknas uzliek Kuzņecova aplikatoru ar adatām no metāla. Tas paātrinās enerģijas un siltuma izstrādi aknā. Elpošana caur vienu nāsi jāveic 15-30 minūtes. Pēc tam pārtraukums uz stundu un atkārtot visu to pašu, tikai ar elpošanu caur otru nāsi. Neaizmirstiet par to, ka jāelpo lēnām, nesteidzoties. Ieelpojot un izelpojot cenšaties ievilkt uz izstumt uz āru vēderu. Tādā veidā tiks veikta aknas masāža, kas veicina tās attīrīšanu. Pēc veiktajiem elpošanas vingrinājumiem jāiet gulēt. Rezultāts ilgi nebūs jāgaida. Vēl tikai jāatceras, ka visa aknas attīrīšanas procedūra jāveic mierīgā atmosfērā, nenervozējot un domājot labas domas. Pirmo reizi veicot procedūru nepalieciet vienatnē, tā kā attīrīšanas reakcija var būt tik spēcīga, ka, iespējams, būs vajadzīga palīdzība. Jums jāapzinās, ka ne citrona sula, ne eļļa nekaitē organismam, bet ja būsiet pārliecināti par pretējo – jums jāizvēlas cita metode. Viss atkarīgs no apziņas stāvokļa… Nākamajā rītā pēc procedūras jātaisa klizma, brokastīs – sula, viegla putra vai augļi. Pēc 12 stundām rekomendē atkal iztīrīt zarnu traktu. Nedēļu pēc tam jāēd veģetārus ēdienus. Ja pēc pirmās procedūras sajutīsiet aknā smagumu, tas nozīmē, ka procedūra jāatkārto, jo sārņi sākuši kustēties. Parasti aknu attīrīšanu pirmajā gadā veic reizi ceturksnī, nākamajos – reizi gadā.

AKNAS  ATTĪRĪŠANA  AR  DĀRZEŅU  SULĀM. Šo diētu ieteicams veikt laikā, kad Mēness atrodas Dvīņu zīmē  un ir Mēness otrā fāze. Sulu tūre ilgst piecas dienas – ja slimojat ar kādām hroniskām slimībām, nepieciešama konsultācija ar ārstu. Pirmajā dienā jāizdzer 1,5 glāzes burkānu sulas un pa pusglāzei biešu un gurķu sulas. Otrajā dienā – pa 1,5 glāzes burkānu un spinātu sulas. Trešajā dienā – 2,5 glāzes burkānu sulas. Ceturtajā dienā – pusglāzi biešu sulas un 1,5 glāzes burkānu sulas. Piektajā dienā – ¼ glāzes selerijas sulas, ¼ glāzes pētersīļu sulas un 1,5 glāzes burkānu sulas. Šajās 5 dienās nedrīkst neko ēst un dzert, izņemot vārītu ūdeni. Lai efekts būtu lielāks, ieteicams katru dienu taisīt attīrošas klizmas. Ar šo metodi akna attīrās pašā dziļākajā šūnu līmenī.

AKNAS  ATTĪRĪŠANA  AR  SĀLI  UN  ĀBOLU  SULU. Attīrīšanas kursu sāk pēcpusdienā. 16.00 drīkst paēst, pēc trim stundām glāzē ar dzeramo ūdeni iebērt trīs tējkarotes sāls un izdzert, uzreiz virsū uzdzerot glāzi dzeramā ūdens. Ap 21.00 uztaisīt attīrošu klizmu un iet gulēt. No rīta ap 8.00 jāizdzer pusglāze ābolu sulas, to pašu dzert 10.00 un 11.00. Pa dienu ēst nedrīkst, tikai dzert ūdeni. Apmēram 20.00 šīs dienas vakarā nepieciešams sajaukt vienu ampulu no-špa ar 30 ml ūdens un izdzert. Pēc stundas izdzert 50 ml olīveļļas, kam virsū uzdzert 30 ml citrona sulu. Pēc tam uzreiz apgulties un uzlikt karstu sildītāju uz aknas un turēt līdz 23.00. Otro dienu jāsāk ar klizmu un visu dienu jāēd tikai augļi un dārzeņi. Trešajā dienā no rīta attīrošā klizma, jāēd dārzeņu salāti ar augu eļļu. Sākot ar ceturto dienu pamazām var sākt ēst jums ierastos produktus.

ATTĪRĪŠANA  AR ZĀĻU  NOVĀRĪJUMU. Šī pārbaudītā metode palīdz attīrīt ne tikai aknu, bet arī visu asins sistēmu, nomierina nervu sistēmu, ievērojami uzlabo ādas stāvokli un krāsu. Novārījuma pagatavošanai vispirms uzvāra sešas glāzes ūdens, tad pievieno pa divām tējkarotēm sasmalcinātas dadžu saknes un ehinācijas saknes. Vāra uz mazas uguns 10 minūtes, tad noņem no uguns un pievieno pa divām tējkarotēm pļavas āboliņu, melnā plūškoka ziedus un piparmētru. To visu slēgtā traukā tur 5 minūtes, pēc tam nokāš un pieliek klāt nedaudz medus. Pirmo nedēļu novārījumu dzer pa pusglāzei trīs reizes dienā pusstundu pirms ēšanas. Otrajā nedēļā dzer pa pusglāzei divas reizes dienā. Trešajā nedēļā dzer pa pusglāzei reizi dienā.

ĒDIENU  RECEPTES

Šie ēdieni ir aktuāli pie visām aknu saslimšanām un palīdzēs pāriet uz optimālu racionu.

Diedzēti kviešu graudi – 3 ēdamkarotes, valrieksti – 2 tējkarotes, medus – 1 ēdamkarote, 1 ābols, vīģes – 50gr, rozīnes – 50gr. Valriekstus un graudus sasmalcina blenderī vai gaļas mašīnā, pievieno medu, samaisa. Pa virsu uzber sarīvētu ābolu, pēc tam uzber sagrieztas vīģes ar veselām rozīnēm.

*Miežu graudi – 150gr, medus – 1 ēdamkarote, 2 banāni, ūdens – 100 ml. Graudus izmērcē 100 ml vārīta ūdens, tur pusdienu. Pēc 12 stundām graudus ar ūdeni ielej blenderī, pievieno medu un kuļ līdz viendabīgai masai. Banānus sagriež plānās šķēlītēs un virsū uzlej sakulto masu.

*Rīvēts ķirbis – 1 glāze, sīki sagriezta melone – 1 glāze, 4 āboli, krējums – 1 glāze, cukurs – 1 ēdamkarote, 1 citrona sula. Sajauc ķirbi ar meloni, pievieno sīki sagrieztus ābolus, cukuru, citrona mīkstumu, krējumu, visu sajauc.

*Svaigs ķirbis – 400 gr, 4 āboli, malti valrieksti – ½ glāze, 1 citrons. Ķirbi un ābolus iztīra, sarīvē uz rupjas rīves, pievieno citrona mīkstumu, sajauc. Viegli apcep valriekstus un uzber pa virsu salātiem.

*Burkāni – 200 gr, rozīnes – 100 gr, krējums – 100 gr. Sīki sagriež svaigus burkānus, sajauc ar rozīnēm un krējumu. Var pievienot ļoti nedaudz cukuru.

*Vārīts kartupelis – 1 gab., svaigi Ķīnas kāposti – 100 gr, puse vārītas bietes, puse vārīta burkāna, konservētie zaļie zirnīši – 1 ēdamkarote, augu eļļa – 1 ēdamkarote, dilles. Dārzeņus sagriež gabaliņos, piegriež kāpostu. Atsevišķi bietei uzlej pusi no augu eļļas, tur 5 minūtes, tad sajauc visu kopā, arī zirnīšus, pielej atlikušo eļļu, sajauc un pārkaisa ar dillēm.

*Ķīnas kāposts – 1 gab., sīpols – 1 gab., svaigi tomāti – 6 gab., augu eļļa – 2 ēdamkarotes, citrona mīkstums – 1 ēdamkarote, dilles; malti melnie pipari, sāls, cukurs pēc aknas iespējām. Dārzeņus sagriež, pievieno sāli, piparus, cukuru, citrona mīkstumu, visu sajauc un liek ledusskapī uz 10-15 minūtēm. Izņem, kaisa ar sagrieztām dillēm.

*Sagrieztas svaigas dilles – 4 ēdamkarotes, kartupeļi – 8 gab., svaigi tomāti – 4 gab., svaigi gurķi – 2 gab., sāls – pēc iespējām. Novāra kartupeļus ar mizu, notīra, sagriež gabaliņos. Gurķus un tomātus sagriež šķēlītēs, pievieno kartupeļiem, piegriež dilles, sāla un uzmanīgi visu sajauc.

*Attaukots biezpiens – 100 gr, vakardienas baltmaize – 3-4 šķēles, svaigi āboli – 100 gr, 15% kefīrs vai krējums – 100 ml, pētersīļi, dilles. Biezpienu kārtīgi izberž caur sietu, ābolus smalki sarīvē un abus sajauc ar kefīru vai krējumu līdz viendabīgai masai. Maizes šķēles smērē ar šo masu un apkaisa ar dillēm un pētersīļiem.

TAUTAS  LĪDZEKĻI  AKNAS  KAITĒM

*Aknu tīrīšanai. Tukšā dūšā ēd sakultus 3 jēlu olu dzeltenumus. Pēc 5 minūtēm izdzer 1 glāzi silta minerālūdens. Noguļas uz labā sāna, paliekot zem tā siltu termoforu. Procedūras ilgums – 2 stundas; tai ir labs žulti dzenošs efekts.

*Hronisku aizcietējumu un aknu slimību gadījumā noderīgi ēdienkartē iekļaut vārītu bieti – 100 līdz 150 gr katru dienu. Bietes iedarbību pastiprina medus. Biešu novārījumu var pielietot aizcietējumu gadījumos – klizmu veidā.

*Aknu stiprināšanai. Sasmalcina 1 kg sīpolu (ne sarkano!), sajauc ar 2 glāzēm smalkā cukura. Tad maisījumu ieliek karstā cepeškrāsnī. Kad sīrups kļūs dzeltens, maisījums jāņem ārā, ļauj atdzist. Dzer tukšā dūšā pa 2 tējkarotēm. Aknas nostiprināsies burtiski mēneša laikā.

*Pret aknu slimībām noder pupu laksti.

Advertisements

About SANDRA BALODE

bioenerģētiķe. jogas pasniedzēja. publiciste. E-pasts: sabalo@inbox.lv Tālrunis +371 25917215
Šis ieraksts tika publicēts Aknas, Dziedināšana ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s