CISTĪTS

Cistīts ir urīnpūšļa iekaisums, var būt akūts vai hronisks. Rodas, galvenokārt, organisma imūnās reaktivitātes pazemināšanās un urīnizvadkanālu dinamikas traucējumu rezultātā. Sievietēm cistīts var attīstīties uz dzimumhormonu (estrogēnu) līmeņa izmaiņu fona dažādos vecuma periodos – klimakss, dzimumaktivitātes sākums, grūtniecība. Slimības attīstību veicina infekcijas mikrobi, kas iekļuvuši urīnpūslī, hroniskas ginekoloģiskas slimības sievietēm, prostatas hipertrofija vīriešiem. Gan sievietēm, gan vīriešiem akūtu cistītu var veicināt un hronisku izprovocēt pelde aukstā ūdenī vai kāju salšana. Lai saprastu saslimšanas psiholoģisko izcelsmi, svarīgi saprast kā urīnpūsli ietekmē veģetatīvā nervu sistēma. Simpatiskā sistēma nodrošina urinēšanas aizturi, bet parasimpatiskā – urinēšanu. Simpatiskā nervu sistēma nodrošina cilvēka adaptāciju apkārtējā pasaulē, aktivizē organismu mijiedarbībai ar to, bet parasimpatiskā izpilda aizsargfunkcijas, dod stabilitāti un pastāvību. Simpatiskās sistēmas aktivizācija ir saistīta ar psihiskā un fiziskā uzbudinājuma stāvokli, emocionālo impulsitāti, nelīdzsvarotību. Urinēšanas psihiskais ekvivalents ir atbrīvošanās no jebkādas problēmas, morālas nastas, atgriešanās līdzsvara stāvoklī. Pēc analoģijas – atbrīvošanās no negatīvām emocijām atvieglo emocionālo stāvokli un uztur psihisko līdzsvaru. Agresijas, dusmu, stūrgalvības, aizvainojuma, skaudības emociju slāpēšana un krāšana sevī ir analoģiski urīna rezervuāra – urīnpūšļa iekaisumam. Urīnpūšļa sistēma – JAN enerģija – ir aizsargbarjera dziļākajai – IŅ –nieru sistēmai. Tāpēc urīnpūšļa slimībām jāizvada negatīvie faktori no organisma, lai novērstu slimības izplešanos dziļāk, nierēs.

Katram cilvēkam no dabas dots noteikts enerģijas daudzums. Kur viņš to virzīs un kā izlietos – tā ir paša izvēle. Radoša personība savus iekšējos pārdzīvojums izpauž mākslā – gleznās, dziesmās, dejās, dzejā u.c. Attiecību skaidrošana ar strīdu, apvainojumu, dusmu palīdzību iztukšo partnerus un gala rezultātā noved pie plaisas – ārējas vai iekšējas. Savu emociju korektas izpaušanas māksla var kļūt par konflikta un slimības brīnišķīgu profilaksi.

IEMESLI. Emocionālā nelīdzsvarotība. Nemācēšana izmantot emocijas radošas transformācijas mērķiem. Mīlestības apslāpēšana. Slēpta neticība vispārējas attīstības likumu taisnīgumam. Savas brīvās gribas ļaunprātīga izmantošana, mīlestības nepietiekamība. Aprobežota mijiedarbība ar ārpasauli, vadoties no prāta apsvērumiem. Bezspēcības sajūta, žēlums pret sevi, dzīvesprieka nepietiekamība, paaugstināts emocionālais uzbudinājums, neaizsargātība.

REKOMENDĀCIJAS. Ieteicamas visa veida relaksācijas, meditācijas, regulāri garīgi vingrinājumi, kas palīdz pieņemt jebkuru radušos situāciju. Nav vērts meklēt konfliktu iemeslus tikai apkārtējos. Censties sadzirdēt un saprast partneri, cieņa pret viņu palīdzēs izvairīties no agresijas un konfliktiem. Takts un diplomātija stiprinās draudzību un palielinās cieņu pret sevi.

JAUTĀJUMI  PĀRDOMĀM. 1.Cik daudzi no maniem pazīstamiem ir draugi, kuriem man nav bailes atvērties? 2.Cik bieži man izdodas noslāpēt konfliktu ar savu sapratni un draudzīgu attieksmi , radot labu garastāvokli apkārtējos?

ENURĒZE

Enurēze ir periodiska, nekontrolēta urīna noplūde. Saslimšanai izšķir vairākas klīniskas formas.

1.Nakts urīna nesaturēšana bērniem, kuras patoloģijas faktori ir: nakts poliūrija jeb urīna pārmērīga produkcija nakts laikā, kas noved pie urīnpūšļa pārpildīšanas, iemesli – pārmērīga šķidruma lietošana dienas otrajā pusē vai antidiurētiskā hormona nepietiekamība; miega traucējumi; urīnpūšļa funkcionālie traucējumi – samazināts urīnpūšļa tilpums; palielinātas aizdegunes mandeles – augšējo elpceļu darbības traucējumi. Psiholoģiskie faktori – novirzes audzināšanā un raksturā – emocionālā nestabilitāte, histērija, agresija u.t.t. Raksturīgas dažāda veida bailes: no priekšā stāvošiem notikumiem, pārlieks uztraukums, nostaļģija, aizvainojums, vilšanās, atzinības un simpātiju nepietiekamība, pārmetumi. Galvenais iemesls tam ir vecāku paaugstinātais prasību līmenis un noraidošā uzvedība, uzmanības un sapratnes deficīts. Bieži enurēze ir bērniem no bērnu namiem, no izjukušām ģimenēm, vasaras laikā svešā vidē. Baiļu iemesls – nedrošība, neticība saviem spēkiem un nozīmībai, kas rada vājuma, neaizsargātības un vientulības sajūtas.

2.Enurēze kā simptoms  mugurkaula, iegurņa un iegurņa orgānu smagu bojājumu, traumu, operāciju un saslimšanu rezultātā. Attīstās pie iegurņa orgānu inervācijas traucējumiem, kas simbolizē cilvēka nespēju vadīt savu dzīvi.

3.Enurēze, saistīta ar klimaktēriskām izmaiņām sievietes organismā. Estrogēna līmeņa progresējoša pazemināšanās klimaksa periodā noved pie saistaudu elastīguma un sfinkteru tonusa pazemināšanos.

Svarīgi atzīmēt, ka izvadorgānu un dzimumorgānu sistēmas attīstās no vienas iedīgļa lapas, kas nozīmē ciešu anatomisku un funkcionālu saiti. Tāpēc ir dabiski, ka izvadsistēmas traucējumi ir cieši saistīti ar seksuālo funkciju. Tā, slimības, kuras izplatās dzimumceļā, bieži izsauc izvadsistēmas orgānu bojājumus. Tā , enurēze ir analogs apspiesto emociju nekontrolējamai „izvadīšanai”.

IEMESLI. Kontroles zudums pār savu emocionālo stāvokli, neapzinātas bailes. Nepilnvērtība attiecībās ar partneri – vīru, vecākiem vai citu tuvu cilvēku – pārmērīga atkarība no viņa viedokļa, bailes no soda, tieksme izvairīties no konflikta, nelabprātīga pakļaušanās viņa gribai, pastāvīga iekšējo pārdzīvojumu slāpēšana, spontānu, patiesu savu jūtu noliegums. Nemācēt stāties pretim psihes traumējošiem notikumiem, pasīvas aizsardzības, sakāves dzīves pozīcija. Dažādi iekšēji pārdzīvojumi, negatīvu emocija slēpšana, dzīves virziens nevis uz ārpasauli, bet sevī. Emocijas uzkrājas, un agri vai vēlu, pienāk kritiskais moments, kad psihe netiek galā ar to kompensāciju un rodas enurēze – psihiskās aizsardzības rezerves kapitulācija.

REKOMENDĀCIJAS. Savas emocionālās enerģijas radoša izmantošana. Aktīva dzīves pozīcija, interešu radoša realizācija, sadarbība. Savas vietas dzīvē un tās jēgas meklēšana. Gadījumā ar bērniem – attiecību noregulēšana ģimenē. Pats galvenais, ko vecāki var izdarīt bērnu labā – mīlēt viņus tādus, kādi tie ir un radīt visus apstākļus viņu radošo spēju un talantu attīstībai un realizācijai. Jo pats lielākais šķērslis bērna attīstībai ir tā darbības neatbalstīšana. Ļoti svarīgi ir ieaudzināt bērnā ticību saviem spēkiem un attīstīt māku iemiesot savus mērķus dzīvē. Mīlestība ģimenē – pati labvēlīgākā augsne veselas pilnvērtīgas personības izaugsmei.

JAUTĀJUMI PĀRDOMĀM. 1.Mana attieksme pret sava bērna nepaklausību: 1)cenšos viņu pazemot, izsaku savu nepatiku; 2)ar spēku piespiežu viņu darīt to, ko gribu; 3)ignorēju viņa asaras un prasības; 4)cenšos saprast, kas izsauc viņa nepatiku un veidot ar viņu dialogu; 5)cenšos saprast viņa vēlmes; 6)atstāju sev un viņam izvēles tiesības. 2. Vai bieži es jautāju savam bērnam, kā viņš pavadīja dienu, ko viņš jūt? 3. Ko esmu darījusi, lai mans bērns sajustu pārliecību par sevi? 4. Cik bieži es interesējos par savu tuvāko (bērna, vecāku, sievas vai vīra) cilvēku viedokli, domām?

About SANDRA BALODE

bioenerģētiķe. jogas pasniedzēja. publiciste. E-pasts: sabalo@inbox.lv Tālrunis +371 25917215
Šis ieraksts tika publicēts Nieres ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s