ČŪSKAS GADS – 2013

                  Vairumam no mums Jaunā gada sagaidīšana simbolizē jauna dzīves etapa sākšanos un cerību uz to  labāko. Daudzi svin Jaunā gada atnākšanu karnevāla vai masku balles gaisotnē. Un katru gadu aktuāli jautājumi par to, kā sagaidīt Jauno un pavadīt Veco gadu, kā klāt svētku galdu, kā ģērbties, kādas dāvanas izvēlēties un ko nesīs mums visiem šis Jaunais gads?

Pēc austrumu mēness – saules 60-gadu dzīvnieku cikla kalendāra, nākošais – 2013 gads ir Melnās Ūdens Čūskas gads. Šis gads sāksies 10. Februārī ar jauna mēness fāzes sākumu. Bet – kā austrumu kalendārā nokļuvuši tieši šie dzīvnieki un kāpēc to ir tieši 12? Senie austrumu astrologi šajā kalendārā bez Saules, Mēness un Zemes ņēmuši vērā vēl planētu Jupiters. Šī planēta apriņķo Sauli gandrīz divpadsmit gados, atrodoties katrā Zodiaka zīmē vienu gadu. Astrologi sadalīja „Jupitera apli” divpadsmit vienādās daļās: pa 30 katrā daļā. Un katrai daļai deva kāda dzīvnieka vārdu: ŽURKA (Pele), VĒRSIS (Govs, Bifelis),TĪĢERIS, KAĶIS (Trusis, Zaķis), PŪĶIS, ČŪSKA, ZIRGS, KAZA (Aita), PĒRTIĶIS, GAILIS (Vista), SUNS, CŪKA. Par to, kā radies šis horoskops stāsta sena leģenda.

                  Kādu reizi Buda uzaicināja pie sevis visus dzīvniekus, bet daudzi zvēri neatnāca, tā kā, lai nokļūtu līdz Budai, tiem vajadzēja pārpeldēt platu upi ar aukstu ūdeni. Katram no dzīvniekiem, kuri ieradās, Buda uzdāvināja pa gadam, kuru tas pārvaldīs. Pirmā ieradās Žurka, tāpēc tai tika divpadsmit gadu cikla pirmais gads. Tā bija balva par operativitāti un māku izmantot iespējas. Vērsis ieradās otrais, mazliet nokavēja Tīģeris, kuram tika trešais gads. Tieši nav skaidrs, kuram tika ceturtais gads: Kaķim, Zaķim vai Trusim. Piektais bija Pūķis, sestā ieradās Čūska, bet septītais bija Zirgs. Tad pēkšņi virs upes pacēlās miglas vāls, un atkal nav skaidrs, kurš bija astotais – Kaza, Aita vai, varbūt, Auns. Devītais atpeldēja Pērtiķis, kurš negribēja riskēt un uzmanīgi vēroja peldētājus. Pārliecinājies par drošību, tas iegāja ūdenī. Desmitais atskrēja Gailis. Viņš aizkavējies tāpēc, ka ilgi un vispusīgi stāstīja savai lielajai saimei, kā tiem jādzīvo tā prombūtnes laikā. Vienpadsmitais atskrēja Suns. No paša rīta tam bija daudz darīšanu saimniecībā, un, knapi ticis ar tām galā, viņš, iekarsis, metās ūdenī. Pēdējā ieradās Cūka. Tā ļoti nesteidzās, tā kā nav godkārīga un izlepusi. Cūkai Buda uzdāvināja pēdējo atlikušo, bet pašu labāko gadu, kas raksturīgs ar mieru un pārpilnību.

Saskaņā ar austrumu filozofiju, viss dzīvais un visas lietas uz Zemes sastāv no pieciem pirmselementiem: UGUNS, KOKA, METĀLA, ZEMES, ŪDENS. Katrs no tiem, atkārtojoties divas reizes pēc kārtas, veido desmit „debess stumbrus”, kas, savienojoties ar vienu no 12 dzīvniekiem – 12 „zemes stumbriem” dod nosaukumu tam vai citam gadam 60-gadu ciklā.

Gada krāsa simbolizē to Visuma pirmselementu, kurš pārvalda šo gadu. Nākošais, 2013. Gads atbilst ŪDENS stihijai, kurai atbilst melnā krāsa. Lai arī kāds dzīvnieks pārvaldītu nākošo gadu, ŪDENS elements atgādinās par sevi, radot, vai nu veiksmīgas, vai nu konfliktsituācijas un to kombinācijas. Pēc astrologu domām, ņemot vērā stihijas ietekmi, nav obligāti, ka paši veiksmīgākie gadi cilvēkam būs tie, kurus pārvalda „viņa” dzīvnieks (kura gadā tas dzimis).

UGUNS – planēta Marss, vasara, Dienvidi, sarkanā krāsa. ZEME – planēta Saturns, vasaras beigas, Centrs, dzeltenā krāsa. METĀLS – Venēra, rudens, Rietumi, baltā krāsa. ŪDENS – Merkūrijs, ziema, Ziemeļi, melnā krāsa. KOKS – Jupiters, pavasaris, Austrumi, zaļa vai zila krāsa.

Kā sagaidīt ČŪSKAS gadu?

Visi mēs zinām seno teicienu: „Kā sagaidīsi Jauno gadu, tā dzīvosi visu gadu”. No šāda viedokļa skatoties, jaungada tērpam ir ļoti liela nozīme. Tam jāapvieno svētku stils ar valdošajiem gada simboliem. Tādā gadījumā spēsiet pārsteigt viesus un „pielabināt” Čūsku.

TĒRPS  JAUNGADA  SVINĪBĀM

Kādā tērpā sagaidīt Melnās Čūskas gadu? Par to der padomāt jau vairākus mēnešus pirms jaungada svinībām. Tā kā nākošais gads nes Melnās Ūdens Čūskas simbolus, tad sagaidīt to vēlams melnās vai zilās krāsas tērpos. Tāpat Jaunā gada svinībās var izmantot zaļo krāsu. Sievietēm, sagaidot Čūskas gadu, vispiemērotāk būtu tērpties kleitās. Kaklasaite ar „čūskas” rakstu piedos dažādību vīrieša uzvalkam. Vēl tikai jāatceras, ka tērpam jābūt ne tikai greznam, bet arī ērtam. Sievietes ar labu figūru būs neatvairāmas gludās, pieguļošās tumši zaļas krāsas kleitās, kas atgādina čūskas ādu. Var sekot daudzu ekspertu padomiem, kuri uzskata, ka jaungada nakts tērpa pats labākais krāsu salikums būs melns ar zaļu. Jaungada kleitas garums – maksi, vēl pieļaujams – midi, bet nekādā gadījumā ne mini. Rotām jābūt mērenā daudzumā, bet tām jābūt no cēlmetāliem ar dārgakmeņiem, vēlams smaragdiem, safīriem vai briljantiem. Tiem, kuri dod priekšroku augstajai modei, jāatceras, ka, izvēloties tērpu, vēlams orientēties uz konkrētu dizaineru. Tomēr, vispiemērotākais stils Čūskas gada sagaidīšanai būtu sieviete – vamps. Tas nozīmē – agresīva seksualitāte, gotiskais stils, interesants bālums, sarkanas lūpas, augsti papēži, dziļš dekoltē un obligāta melnā krāsa. Gluda, mirdzoša āda, asimetrisks griezums, caurspīdīgas mežģīnes, melnais samts, metāliskas ķēdītes – lūk, liktenīgās sievietes neiztrūkstošie pavadoņi.

 ROTAS

Kā mēs zinām, čūska – tā ir eksotiska un eleganta būtne, kas rotā dārgakmeņu mirdzumu un dārgmetālus. Pasakās čūskas vienmēr ir bijušas neizmērojamu bagātību un dārgumu sargātājas. Baltais zelts, sudrabs un dārgakmeņi, zaigojoši jaungada uguņu mirdzumā dažādās nokrāsās, padarīs jūsu tēlu vēl iespaidīgāku. Uzliekot tos, jūs saņemsiet Čūskas gudrību un atbalstu visa gada garumā. Un, nekādas plastmasas un lētu spīguļu!

MATU  SAKĀRTOJUMS

Neaizmirstiet par frizūru. Melnās Čūskas gadā gludi saķemmējiet matus, saņemot tos mezglā, vai akurāti uztaisiet augstu frizūru. Izmantojiet saspraudes no dārgiem metāliem čūskas veidā. Īsus matus ieveidojiet „vilnī”, kas bija modē pagājušā gadsimta sākumā, vai uztaisiet frizūru, ņemot par pamatu griezumu „karē”, kas liks izskatīties jums seksuālākai.

MAKIĀŽA  IZVĒLE

Melnās Čūskas gada sagaidīšanā vislabāk derēs stils – sieviete – vamps. Tajā ir daudz slēptas seksualitātes, tā iededz, uzkurina, tai piemīt nevainojama stila izjūta. Stila pamatā ir aristokrātisks bālums. Izvēlieties pūderi par pāris toņiem gaišāku par jūsu dabīgās ādas toni, bet, jāņem vērā, ka uz vaigiem tomēr jāuzliek viegls sārtums bēža krāsā. Šī tēla veidošanā jāizceļ vai nu lūpas, vai acis, akcentēt abus ir vulgāri. Acis var akcentēt ar šķidrām ēnām sudraba krāsā – augšējo plakstiņu stiprāk. Zem uzacīm – gaiši zilas ēnas, augšējā plakstiņa ārpusē – tumšas, zili-melnas ēnas. Nepieciešams melns acu zīmulis un zila skropstu tuša. Uzacis iezīmē ar zīmuli. Ja nēsājat brilles – laiks padomāt par gaiši zilām kontaktlēcām. Uz lūpām uzklājiet šokolādes krāsas toni. Lūpu akcentēšanai izmantojiet tumši sarkanu vai bordo lūpu krāsu. Ja piemeklēsiet lūpu spīdumu krāsas tonim, tas padarīs lūpas sulīgas.

Advertisements

About SANDRA BALODE

bioenerģētiķe. jogas pasniedzēja. publiciste. E-pasts: sabalo@inbox.lv Tālrunis +371 25917215
Šis ieraksts tika publicēts Jaunais Gads ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

One Response to ČŪSKAS GADS – 2013

  1. Diana saka:

    Interesanti palasīt.. būtu ļoti patīkami un noderīgi ja varētu izlasīt par 2014, lai jau laicīgi varētu sagatavoties svētkiem 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s