ČŪSKAS GADS – KĀ SAGAIDĪT

KĀ  ROTĀT  TELPAS

Ūdens ir jaunā 2013. gada stihija, tāpēc, izrotājot māju, jāpievērš uzmanība ūdens simboliem. Tie var būt gliemežvāki, nolikti vairākās vietās, jūras zvaigznes, zivju un zemūdens pasaules attēli. Čūska – ir dāma ekstravaganta un auksta, tāpēc savas mājas un tērpu rotājumiem izvēlieties aukstās neona krāsas. Vispiemērotākās krāsas, sagaidot šo jauno gadu ir sudraba, lillā, smaragda zaļā un, protams, melnā – tas taču būs Melnās Čūskas gads. Čūskai patiks, ja galdu servēsiet ar kristāla un sudraba traukiem – uzlieciet kaut vai vienu sudraba karotīti. Jaungada sveces, daudzkrāsainu lampiņu virtenes un mirdzošas bumbas – tas viss Čūskai ļoti patīk. Un nevajag aizmirst par Melnās Čūskas figūriņu. Šim mērķim vislabāk derēs mazās „necke” figūriņas, koka vai kaula miniatūras.

KĀ   SERVĒT  GALDU

Ideālā variantā viesus vajag sēdināt pie apaļa galda. Aplis daosu mitoloģijā asociējas ar monētu, bet nauda, kā zināms, pie naudas. Kas attiecas uz pašu telpu, tad būtu brīnišķīgi, ja viena no tās sienām būtu no spoguļiem. Tajā atspoguļosies viss, kas būs uz galda, un tas simboliski pavairos ēdienu, tātad, arī labklājību. Galda servēšanai nepieciešams iestīvināts balts galdauts ar dekoratīvu zaļu lentu gar galdauta malu, izrotātu ar sarkaniem samta ziediņiem. Piestiprinot pie galdauta lentu, ar gēla pildspalvu uzrakstiet uz tās no abām pusēm: ”Laimīgu Jauno 2013. gadu!”. Pēc tam no sarkana samta papīra izgrieziet ziediņus, izrotājot to vidus ar pērlītēm. Piestipriniet ziediņus pie lentas vienādā attālumā vienu no otra, un rotājums gatavs! Ziemas ziedu buķetes lieciet galda centrā vai uz viduslīnijas, tās radīs svētku noskaņojumu. Un vēl, Čūska nav vienaldzīga pret aromātiskajām svecēm. Viņas mīļākie aromāti ir vīraka, sandala, mango koka un visas koksnes muskata smaržas. Tradicionālais ziemassvētku kanēļa aromāts ir ļoti labvēlīgs – tas rada siltuma sajūtu un draudzīgu noskaņojumu mājās, kā arī ir viens no naudas enerģijas aromātiem. Septiņas aromātiskās sveces uz svētku galda – tas ir sava veida jūsu dzīves laimes un labklājības amulets. Sveces jāliek uz galda šādā kārtībā: pa vienai visās četrās debess pusēs, vēl vienu ielieciet centrā, bet atlikušās divas nolieciet blakus pašam vecākajam un pašam jaunākajam ģimenes loceklim. Šis senais maģiskais rituāls nodrošina aizsardzību un labklājību visai ģimenei.

Kas attiecas uz jaungada ēdienkarti, tad sagaidīt Čūskas gadu vajag tā, lai galds lūztu no uzkodām. Dārzeņu pārpilnība uz galda sola labklājību nākošajā gadā. Īpaša vieta ir zaļumiem, austrumu garšvielām, piedevām un salātiem. Tradicionālos jaungada salātus „Olivjē” var izlikt čūskas veidā, rotāt ar konservētiem zirnīšiem un kukurūzu. Actiņas izveido no olīvēm vai sarkanā pipara.

KO  DĀVINĀT

Labākā dāvana sievietei sagaidot Čūskas gadu var būt smaržas, pie kam, nav obligāti jādāvina aromāts, pie kura viņa ir pieradusi – var atrast kaut ko pavisam jaunu. Laba dāvana būtu dekoratīvā kosmētika, kā arī spilgtas krāsas, greznas pūdernīcas. Juvelierizstrādājumi, somiņas, šalles, visiespējamākie aksesuāri – no cimdiem līdz siksnas sprādzei, no cepures ar tīkliņu līdz zīda lakatam ar čūskas simboliku – tas būs vietā. Vīriešiem var dāvināt parfimēriju, aksesuārus, juvelierizstrādājumus, kā arī priekšmetus kolekcijām – tas radīs īpašu prieku. Un vēl, protams, viss ekstravagantais ar melnā un ūdens piesitienu – tas būs pareizi un vietā.

Sagaidot svētkus, vajag atcerēties, ka Čūskai nepatīk burzma, troksnis un liekas kustības. Tāpēc astrologi iesaka sagaidīt 2013. gadu vispareizāk būtu ģimenes lokā. Tā ir skaista, mīļa tradīcija – kaut reizi gadā sanākt visai ģimenei kopā, apsveikt svētkos, parunāties vienam ar otru. Šīs jaungada svinības varētu būt sākums ģimenes tradīcijai.

About SANDRA BALODE

bioenerģētiķe. jogas pasniedzēja. publiciste. E-pasts: sabalo@inbox.lv Tālrunis +371 25917215
Šis ieraksts tika publicēts Jaunais Gads ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s