ZIEMASSVĒTKU RITUĀLI

LŪGŠANAS  ZIEMASSVĒTKOS  UN  VECGADA  VAKARĀ

„Dievs, Tavai žēlastībai es uzticu savu pagātni, Tavai Mīlestībai – tagadni, bet Tavai gaišredzībai – savu nākotni. Dievs, dari mani par miera nesēju, lai es spētu nest mīlestību tur, kur valda naids; lai es nestu piedošanu tur, kur sāpīgi dara pāri; lai es nestu skaidrību tiem, kas maldās; lai es spētu nest cerību tiem, kas ir izmisumā; lai es spētu nest gaismu tumsā! Kungs, palīdzi man, lai es varētu dot citiem, nevis ņemt no tiem; lai es vēlētos būt ne tik daudz saprastam, kā citus saprast; aizmirst sevi un iemantot Tevi; piedot citiem un iegūt piedošanu.”

***

„Dieva spēks lai uztur mūs. Dieva gudrība lai vada mūs. Lai mēs skatāmies Dieva acīm, lai mēs dzirdam Dieva ausīm, lai mēs runājam Dieva vārdiem. Dieva roka lai pasargā mūs no ļaunuma slazdiem, no gara un miesas kārdinājuma, no visiem, kas grib mums kaitēt.”

RITUĀLI

NAUDAS  ZIEDE.  Izkausēt 100g bišu vasku ūdens peldē un ieliet tajā: 50g olīveļļas, pa 7 pilieniem piparmētras, kanēļa, pačuli, sandala ēteriskās eļļas; pa 5 pilieniem bergamota un bazilika ēteriskās eļļas; pa 3 pilieniem priedes, muskata, citrona un 1 pilienu koriandra ēterisko eļļu. Vasku maisīt ar kastaņkoka vai riekstkoka zariņu, kamēr maisījums sacietē. Trauciņā, pirms pārliet ziedi, ieliek jebkādu monētu. Maisot ziedi , visu laiku skaita: „Monētas, monētas, nauda, nauda, zelta, vara, sudraba, nāciet pie manis un kalpojiet man. Bet es jūs mīlēšu, ar smaržīgu ziedi smērēšu un skaistā makā jūs nēsāšu!”  Tad apsmērē ar šo ziedi visu naudu, kas ir makā. To visu dara Vecgada vakarā, lai labklājība un pārticība ieietu Jaunajā gadā. Rituāls darbojas, kamēr nebeigsies ziede, pastāvīgi pievelk pie jums naudu un neļauj to velti tērēt. Rituāla biežums atkarīgs no jūsu enerģijas, ko tajā ieliksiet un ticības.

***

31. decembrī uzrakstiet sev vēstuli, ielieciet tajā atklātni ar laba vēlējumiem un papīra naudas zīmi. Saņemot vēstuli jau Jaunajā gadā, saglabājiet šo naudu, netērējiet, tā nesīs jums naudu jaunajā gadā.

***

Vecgada vakarā ledusskapja apakšā jānoliek sarkans maisiņš ar trīs vara monētām, obligāti ar cipariem uz augšu – tad Jaunajā gadā mājā valdīs pārticība un labklājība.

***

Vecgada vakarā šampanieša glāzē vajag iemest monētu, izdzert to, tad monētā izurbt caurumiņu un nēsāt to kā breloku vai kulonu – jaunajā gadā būs laime un bagātība.

***

Ziemassvētku naktī krāsnī vajadzēja ielikt gan sveci, gan spoguli, tad ieskatoties krāsnī varēja mīļoto redzēt. Ja šādi izpušķotā krāsnī skatījās caur kājstarpi tā, lai neviens neredz, varēja redzēt, kas nākamgad notiks – kāzas, bēres vai kas cits.

***

Naudas eliksīrs.  Šo eliksīru gatavo no dažādām ēteriskām eļļām. Tumša stikla traukā ielej 50ml augu eļļas – jebkuru bāzes eļļu un pievieno: 2 pil.ciedru, 1 pil.piparu, 1 pil.krustnagliņu, 1 pil.diļļu, 1 pil.vetivera, 1 pil.kalmes, 3 pil.kanēļa ēteriskās eļļas. Gatavot šo maisījumu vajag ziemas saulgriežos, nolikt to tumšā vietā un katru dienu attaisīt trauciņu un virs tā noskaitīt kādu vēlējumu par bagātību vai naudu, piem.:”No Visuma pie manis plūst bagātība, visas manas nedienas aiziet, es saņemšu to, kas nepieciešams man, nenodarot pāri nevienam un nepārkāpjot Visuma likumus”. Šo tekstu varat izdomāt paši – kādu gribat, bet galvenais, lai jūs ticētu tam. Tā skaita katru dienu līdz gada pēdējai dienai un Vecgada vakarā ar to sasmaržojas. Tālāk varat to lietot pēc vēlēšanās – varat pieliet klāt krēmam, smaržām, apslacīt monētas, ierīvēt papīra naudu – galvenais pieejiet radoši, ar izdomu un ticiet. Tas patiešām ir maģisks eliksīrs, kas pievelk naudu tā izgatavotājam. Ticiet un dariet!

***

*Ziemassvētku vakarā uz galda zem dažādiem traukiem saliek: maizi, gredzenu, smiltis, spožu pogu, atslēgu un monētu. Katrs ņem savu trauku un atrod zem tā savu: poga – paaugstinājums darbā, atslēga – būs īpašums, gredzens – apprecēsies, maize – būs pārticība, nauda – būs bagātība, smiltis – viss izjuks, kā būvēts uz smiltīm.

*Ziemassvētku vakarā uz galda jāliek maize, sāls, ūdens un uguns, tad nākamais gads būs svētīts.

*Ziemassvētkos vajag ēst deviņas reizes, tad jaunajā gadā būsi bagāts.

*Kurš Ziemassvētku rītā agri ceļas – tam visu gadu nāksies agri celties.

*Ziemassvētku naktī nav svešinieki jāpatur mājā.

*Kad Ziemassvētku naktī iziet uz krustcelēm, tad var dabūt visu zināt, kas nākošā gadā notiks.

*Kādas ir 12 dienas pēc Ziemassvētkiem, tādi ir nākamie 12 mēneši.

*Ziemassvētku naktī ūdens akās uz dažām minūtēm par vīnu pārvēršas.

*Ziemassvētkos vajag ēst zirņus saujām – tad nākamajā gadā grābsi naudu saujām.

*Lai naudas nekad netrūktu, tad Ziemassvētkos nedrīkst visu naudu izdot.

*Ziemassvētku dienā ātri jābeidz viss darāmais, lai darbi labi veiktos visu nākamo gadu.

About SANDRA BALODE

bioenerģētiķe. jogas pasniedzēja. publiciste. E-pasts: sabalo@inbox.lv Tālrunis +371 25917215
Šis ieraksts tika publicēts Ziemassvētki ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s