GALVASSĀPES

Mūsu organisms – tā ir vienota sistēma. Galva dod pavēles ķermenim atveseļoties, dziedināties.  Lai cilvēks būtu vesels, vajag pielikt pūles – un pamatīgas. Bet ,par laimi, mēs esam tik universāli, ka atgūt veselību iespējams gandrīz vienmēr. Un sākt var ar attīrīšanos – ķermeņa un apziņas – tas ir pats galvenais. Tas ir garīgās un fiziskās izdziedināšanās  sākums . Jo nav fizisku slimību atsevišķi no  garīgajām – to atklājuši, par to raksta progresīvi zinātnieki un mediķi. Gara spēks, apņemšanās izdziedināties – tie ir psiholoģiski faktori, bet fiziskie – galvas asinsvadu attīrīšana, nervu sistēmas nostiprināšana, hipofīzes un hipotalāmusa darbības normalizācija, kuri nosaka endokrīnās sistēmas darbību ķermenī. Galvassāpes – tas ir mūsu dzīvesveida un domāšanas rezultāts. Un ne vienmēr var palīdzēt  tabletes. Zāles novērš sekas, bet iemesli paliek aktuāli, jo tikai pats cilvēks var mainīt sevi, domas, attieksmi pret sevi un dzīvi.

Izšķir vairākus galvassāpju veidus – asinsvadu, neirožu, muskuļu un jauktās. Ir sāpes, kuras pavada galvas muskuļu, pakauša, kakla un plecu joslas muskuļu  sasprindzinājums. Tās visbiežāk rodas pie pārpūles darbā, karjerai kritiskās situācijās. Galvassāpes brīvdienās liecina par pārāk intensīvu darba nedēļas ritmu.

Saskaņā ar psihodinamiskajiem pētījumiem, tiem, kurus bieži moka galvassāpes, piemīt godkāre ar tendenci uz aktivitāti pie diezgan vienveidīga dzīves veida. Tāpat raksturīgi tieksme pēc pilnības, pēc neadekvātu panākumu slavināšanas un ilgas pēc vispārējas atzīšanas. Cilvēkiem ar biežām migrēnām vienmēr novērotas seksuālas problēmas. Nevēlēšanās un nezināšana attiecību veidošanā ar partneri, izsauc iekšēju protestu, neapmierinātību ar likteni, dzīvi, kas izpaužas kā pastāvīgas galvas sāpes.

Galvassāpes ir neatbilstība starp augstāko un zemāko cilvēka dabu. Augstie mērķi un centieni nepāriet radošā darbā iekšējo pretrunu, personības inertuma, neatrisinātu savstarpējo attiecību dēļ. Šo sāpju iemesls ir pastāvīga plānošana darbības vietā, nerealizētas mentālās koncepcijas. Plānošanai jābūt pirms darbības, bet ne jāaizstāj tā.

Galvassāpju specifika saistīta ar personības domāšanas īpatnībām. Tās saistītas ar ieciklēšanos uz negatīvām emocijām, pārliecību par savu taisnību; „es uzskatu”, „man  obligāti…”, „es esmu noguris no šīm problēmām”; izpaužas aizkaitinātības un aizvainojumu krāšanā. Galvas un kakla muskuļu sāpes rodas situācijās, kad cilvēks negribot uzņemas atbildību, kuru nevar izpildīt, bet nevar arī no tās atbrīvoties.

Tiem, kuri nopietni domā par izdziedināšanos  var ieteikt būt atklātiem pret sevi un atbildēt : 1 . Ar kādu problēmu ir saistītas manas galvassāpes? Pie kādiem apstākļiem tās parasti sākas? 2 . Cik bieži es cenšos uzstāt uz savu? 3 . Kurus no saviem mērķiem es esmu realizējis? 4 . Ko es nepieņemu brīdī, kad sāp galva?

Iemācieties relaksēties. Pēc saspringta darba mēģiniet pārslēgties uz emociju – jūtu viļņa, izsauciet sevī labsajūtu, līdzsvarotību un mieru ar jums patīkamām atslodzes metodēm:  mūziku, dejām, dziedāšanu, jogas nodarbībām, masāžu, ūdens procedūrām. Ar vienkāršu meditāciju un vizualizāciju iespējams atbrīvoties no sāpēm diezgan īsā laikā. Te viss atkarīgs no jūsu iztēles un spējas koncentrēties.

MEDITĀCIJA

Atrodiet vietu, kur jūs neviens nepatraucēs. Apsēdieties vai apgulieties tā, lai ķermenis tiktu pilnīgi atbrīvots. Iededziet sveci un kādu brīdi skatieties uz liesmu, elpojiet brīvi, ritmiski, caur degunu. Mēģiniet nedomāt ne par ko – nomieriniet prātu, aizdzeniet domas. Tad aizveriet acis un mēģiniet redzēt sāpi galvā kā tumšu enerģijas plankumu, sajūtiet vietu, kur tas atrodas. Kad tas izdarīts, vizualizējiet sveces liesmu, ar kuru sāciet izdedzināt šo tumšo plankumu – savu sāpi. Sveces liesmai jūsu iztēlē piemīt unikālas īpašības. Kad tumšās vietas vairs nebūs – galvassāpes pazudīs. Palieciet vēl kādu brīdi šajā noskaņā, tad lēnām atveriet acis. Elpojam mierīgi, bez piepūles. Rezultāts un laiks atkarīgi no jūsu iztēles un koncentrēšanās intensitātes.

AROMATERAPIJA

Efektīgs līdzeklis cīņā ar galvassāpēm ir aromātiskās eļļas. Pareiza to pielietošana garantē sāpju novēršanu un labsajūtu.

Receptes  var būt visdažādākās :

1 . Ar aromalampas vai aromamedaljona palīdzību ieelpo citrona ,piparmētru vai lavandas aromātu.

2 . Deniņu apvidū ierīvē dažus pilienus lavandas vai piparmētru aromaeļļu.

3 . Aukstā komprese. Ielejiet traukā 2 glāzes auksta ūdens un pievienojiet 3 pilienus piparmētru eļļu. Vairākās kārtās salocītu mīkstu audumu iemērciet traukā, tad viegli izgrieziet un uzlieciet uz pakauša. Audumam jābūt sarkanā krāsā.

PRET  MIGRĒNU

1 . Maisījums aromalampai vai aromamedaljonam

2 pil. priežu eļļas + 2 pil. piparmētru eļļas + 2 pil. citrona eļļas.

2 . Maisījumi ierīvēšanai:

2 pil. ilang – ilang + 2 pil. ģerānijas.

3 pil. priežu + 1 pil. citrona + 2 pil. ģerānijas.

2 pil. piparmētras + 3 pil. eikalipta + 2 pil. rozmarīna eļļas.

Šos maisījumus uzsildīt un ierīvēt deniņos.

3. Aukstā komprese.

Jāņem 4 pil. rozmarīna eļļas, 4 pil. piparmētras un 4 pil. citrona eļļas, jāizšķīdina karotē silta piena un tas viss jāielej glāzē ar ūdeni. Glāze jāieliek saldētavā un jātur līdz maisījumu pārklāj ledus kārtiņa. Tad samitriniet maisījumā auduma gabalu un uzlieciet uz kakla iedobes aizmugurē, kura atrodas zem pakauša. Turiet šo kompresi, kamēr tā ir auksta. Tad atkal samitriniet audumu. Turiet tik ilgi, cik nepieciešams.

PRET  REIBOŅIEM

1. Ļoti labi palīdz melnā pipara un apelsīna aromaeļļas ieelpošana.

2. Maisījums aromalampai

2 pil. salvijas + 3 pil. rozmarīna + 4 pil. ilang – ilang.

3.Maisījums aromamedaljonam

2 pil. lavandas + 2 pil.piparmētras eļļas.

PRET GALVASSĀPĒM,  SAISTĪTĀM AR  PĀRPŪLI

1. Maisījumi vannai.

2 pil. apelsīna eļļas + 4 pil. ģerānijas + 4 pil. piparmētras eļļas. Ūdens nedrīkst būt karsts!

2 pil. muskatrieksta + 4 pil. ilang – ilang + 2 pil. lavandas sajaukt ar karoti silta piena. Šo maisījumu ieliet vēsā vannā. Labi noder vasaras periodā.

2. Maisījumi aromalampai.

2 pil. rozmarīna eļļas + 3 pil. eikalipta eļļas.

1 pil. muskatrieksta eļļas + 2 pil. ģerānijas + 1 pil. apelsīna eļļas.

3. Maisījumi aromamedaljonam.

2 pil. ģerānijas eļļas + 1 pil. priežu + 1 pil. citrona eļļas.

3 pil. apelsīna eļļas + 2 pil. lavandas eļļas.

2 pil. ilang – ilang + 1 pil. muskatrieksta + 1 pil. rozmarīna + 1 pil. piparmētras eļļas.

PRET  ĢĪBŠANU  UN  BEZSAMAŅU

1. Aromātiskie maisījumi aromamedaljoniem.

2 pil. tējas koka eļļas + 2 pil. piparmētras + 2 pil. rozmarīna eļļas.

3 pil. muskatrieksta + 3 pil. lavandas eļļas.

1 pil. ģerānijas + 2 pil. citrona + 1 pil. lavandas eļļas.

4 pil. rozmarīna + 2 pil. muskatrieksta eļļas.

Pie pirmām ģībšanas pazīmēm uzreiz sāciet elpot kādu no šiem maisījumiem.

2. Aromātiskie maisījumi aromalampām.

3 pil. ģerānijas eļļas + 3 pil. ilang – ilang.

2 pil. rozmarīna eļļas + 1 pil. piparmētras + 2 pil. muskatrieksta + 1 pil. tējas koka eļļas.

FITOTERAPIJA

Tautas medicīna piedāvā dažādas atveseļošanās receptes, kas izturējušas pārbaudi gadsimtu garumā. Pamēģiniet – varbūt kas noderēs tablešu vietā.

*Pie deniņiem ar iekšējo pusi pieliek svaiga citrona mizu. Der arī kāpostu, māllēpes vai dadža lapa. Tur 10 minūtes.

*Lieto apiņu drogu uzlējumu – 1 ēdamkaroti uz1 glāzi ūdens. Dzer katru dienu rītos un vakaros pa pusglāzei.

*Pirms ēšanas dzer 1|4 glāzes svaigas kartupeļu sulas.

*Ja galva sāp tikai vienā pusē, ieteicams izdzert krūzīti kafijas ar citronu. Parasti sāpes pāriet.

*Pret galvassāpēm lieto melisu. 15 gr melisas aplej ar1 glāzi verdoša ūdens, apklāj ar dvieli, ļauj ievilkties 30 minūtes, izkāš. Dzer pa 1-2 ēdamkarotēm 5-6 reizes dienā. Šī tēja palīdz arī, ja ir sāpes  sirds rajonā, aritmija, bezmiegs, galvas reiboņi, mazasinība, pie aknu slimībām.

*Labi palīdz asinszāļu tēja: 1 ēdamkaroti asinszāles apliet ar 1 glāzi verdoša ūdens, vārīt 15 minūtes, izkāst. Lietot pa 1|4 glāzes 3 reizes dienā.

*Likt pie galvas svaigas kāpostu lapas.

*Ielikt ausīs vates tamponus, kas samērcēti biešu sulā (palīdz pie stiprām galvassāpēm).

*Uzlikt uz pakauša un kakla aizmugures (starp lāpstiņām)vai arī uz kāju ikriem  – tikai ne uz visām vietām vienlaikus – sinepju plāksterus.

*Masēt galvas dažādas zonas vai arī izdarīt ar pirkstiem mērenu spiedienu uz sāpošajiem punktiem, kas atrodas galvā.

*1 ēdamkaroti pļavas āboliņa aplej ar 1 glāzi verdoša ūdens, 30 minūtes ļauj ievilkties, izkāš. Lieto pa 1\2 glāzei 3 reizes dienā.

*Ne ilgāk kā minūti pietiekami stipri ar pirkstiem jāsaspiež virsdegune. Ja tas nepalīdz uzreiz, procedūra jāatkārto.

*Parasto ceriņu svaigas lapas likt pie galvas sāpīgās vietas.

*7 dienas pēc kārtas vērmeļu novārījumā samērcē un sausi izgriež kokvilnas zeķes, tad tās uzvelk kājās. Virsū uzvelk vilnas zeķes un iet gulēt. 8. Dienā galva nesāp.

*Olas dzeltenumu pieliek pie pieres un deniņiem. Pāriet sāpes.

*Ēdamkaroti vērmeļu aplej ar glāzi verdoša ūdens, atdzesē un mazgā galvu. Galvassāpes pāriet pēc 10 minūtēm.

*Likt uz pieres brūkleņu mētras.

* Vajag masēt ausis, sākot no augšējās pamatnes pa ārējo izliekumu līdz pat auss ļipiņas lejasdaļai – 18 reizes.

*Turēt kājas karstā ūdenī – ūdens temperatūrai jābūt vismaz 38 grādi C.

Dažas receptes tiem, kuri domā par galvas asinsvadu stāvokli un līdz ar to imūnsistēmas nostiprināšanu.

*Samaisa 0,5 kg medus, 0,5 kg sviesta, 200 gr alvejas – divreiz samaļ gaļasmašīnā – , 100 gr kakao pulvera. Masu vāra 5 minūtes uz mazas uguns. Lieto: pieaugušiem – 1 ēdamkaroti, bērniem – 1 tējkaroti 3 reizes dienā 20 minūtes pirms ēšanas. Pārtraukums – 1 mēnesi, tad kursu atkārto.

*Sajauciet sarīvētu sieru, sasmalcinātus valriekstus un rozīnes (1:1:1). Lieto no rītiem.

*Gaļas mašīnā samaļ: 300 gr izlobītu valriekstu, 300 gr žāvētu aprikožu bez kauliņiem, 300 gr rozīņu, 2 citronus ar miziņu. Pievieno 300 gr medus. Ēd katru dienu 1-2 tējkarotes (ne vairāk, jo aprikozes kopā ar riekstiem organisms pārstrādā lēni). Glabā ledusskapī. Šis maisījums ļoti noderīgs slimniekiem, to var ātri pagatavot, ērti glabāt.

LITOTERAPIJA

Dabīgo kristālu un dārgakmeņu nēsāšana dziedē daudzas kaites, arī galvassāpes nav izņēmums. Vislabāk, ja akmens atrodas tiešā saskarsmē ar ķermeni – tad efekts palielinās. Jāatceras, ka pie pastāvīgām vai stiprām sāpēm, akmeņi bieži jāattīra – tehnika tika aprakstīta agrāk.

Galvassāpes palīdz novērst: melnais dzintars, topāzs, rozā kvarcs, zaļais avantūrins, akvamarīns, smaragds, tirkīzs, sodalīts, silīcija malahīts, lazurīts, ametists, safīrs, dūmakainais kvarcs, kalnu kristāls.

Ja jūs moka migrēna, vajag nēsāt: akvamarīnu, tirkīzu, lazurītu, ametistu, sodalītu, safīru, zaļo avantūrinu un silīcija malahītu, kā arī kalnu kristālu.

BIOENERĢĒTISKĀ ELPOŠANA

Šī tehnikas pamatā ir cilvēka un apkārtējās vides bioenerģētiskā apmaiņa. Galvenais ir saprast un ticēt tam, ka doma ir materiāla. Jo spilgtāk jūs redzēsiet šo enerģiju, tās dziedinošo darbību elpošanas procesā, jo ātrāks un labāks būs dziedināšanas rezultāts. Par cik šī tehnika prasa zināmu piepūli, veiciet to vietā, kur varat pilnīgi atbrīvoties un koncentrēties. Elpot var gan sēžot, gan guļot.

Un tā – ieņemam ērtu ķermeņa stāvokli, atbrīvojam muskulatūru, elpojam ritmiski un koncentrējamies uz savām galvassāpēm, uz to vietu galvā, kur tās var sajust. Tad veicam dziļu ieelpu, vienlaicīgi iztēlojamies, vizualizējam sudraboti baltu enerģijas vilni, kas ieplūst caur degunu ķermenī. Šī enerģija ir jāsajūt, jāredz ar iekšējo redzi. Veicot izelpu, aizsūtam šo enerģiju uz galvu, uz to vietu, kur ir sāpe. Tad veicam ieelpu, kuras laikā redzam kā šī enerģija sāk mirdzēt, izdedzinot visu negatīvo, lieko, arī jūsu sāpi. Veicot izelpu, izvadam no organisma visu atstrādāto, lieko, nevajadzīgo. Šeit svarīgi ir redzēt un sajust kā sāpes atstāj jūsu ķermeni. Tas tad arī ir viens cikls. Pirmajās reizēs mēģiniet tik ilgi, kamēr sāpes pāriet. Ja tās ir regulāras vai ciešat no migrēnas, šo vingrinājumu vajadzētu pildīt regulāri, ar katru reizi palielinot ciklu skaitu. Jo vairāk elposiet, jo spilgtāk jutīsiet enerģiju, jo labāks būs rezultāts – ātrāk pāries sāpes. Bet, ja regulāri strādāsiet ar š tehniku, mainīsies visa enerģētiskā struktūra ķermenī un sāpes pazudīs. Tā ka – tas ir to vērts un jūsu pūles tiks atalgotas.

MUDRAS

Mudras – tas ir īpašā veidā saliktu pirkstu kombinācijas ar dziednieciskām īpašībām. Tās ietekmē enerģijas plūsmas organismā, no kā, savukārt, ir atkarīga mūsu veselība. Veicot šo tehniku jāatceras, ka svarīgi ir ticēt dziedināšanai un koncentrēties uz pašu procesu.

Mudra „Viedums” – novērš smadzeņu asinsrites traucējumus un smadzeņu asinsvadu sklerozi.

Izpildīšanas metode: labās rokas ceturto pirkstu saloka un piespiež pie delnas ar tās pašas rokas īkšķa pirmo falangu. Analoģiski saliek kreisās rokas pirkstus. Pārējie pirksti  brīvi, nesaspringti. Šo mudru izpilda ar abām rokām vienlaicīgi. Rokas tur brīvi, nesaspringti.

Rekomendē: orientācija uz austrumiem, mudru turēt pret ķermeni zonā no galvas vidus līdz uzacīm, ieelpa caur degunu, izelpa caur muti, vizualizēt zilu vai violetu krāsu.

Mudra „Enerģijas” – rada pretsāpju efektu, novērš galvassāpes.

Izpildīšanas metode: Vidējā, ceturtā pirkstu un īkšķa spilventiņi savienoti kopā, pārējie pirksti brīvi iztaisnoti. Doto mudru izpilda vienlaicīgi ar abām rokām. Rokas turēt brīvi, nesaspringti.

Rekomendē: orientācija uz austrumiem, mudru turēt pret ķermeni zonā no saules pinuma līdz augšstilba vidum, ieelpa caur degunu, izelpa caur muti, vizualizēt zaļu vai oranžu krāsu.

KONCENTRĀCIJA  UZ  SKAITĻU  RINDĀM

Galvas smadzeņu iekaisums – 1894811

Lokāla arteriālā asinsvada paplašināšanās smadzenēs – 1485999

Smadzeņu plēves iekaisums – 4567549

Hepatocerebrālā distrofija – 48143212

Galvassāpes – 4818543

Galvas reiboņi – 514854217

Hipotalāmiskais sindroms – 514854215

Smadzeņu insults – 4818542

Koma – 1111012

Meningīti – 51485431

Migrēna – 4831421

Ģībonis – 4854548

Galvas smadzeņu audzēji – 5451214 ; 5431547

Izkaisītā skleroze – 51843218

Galvaskausa – smadzeņu trauma – 51843213

Vīrusu encefalīti – 48188884

BURAMVĀRDI

Caur laiku laikiem saglabātas un dzīvo šīs vārdu formulas jeb buramvārdi. Tie palīdzēs jums un jūsu tuvākiem dziedināties, kļūt labākiem un laimīgākiem.

Galvassāpēm:

„Kaļ, kaļ, ko kala Māra, kaļ, kaļ, ko kala Māra. Lai izdilst kā veca mēness spīdums visas šīs galvassāpes. Dievs tas Kungs, nāc man par palīgu.”

                                                                ***

„Mūsu Kunga, Jēzus Kristus galvā zied trīs rozītes. Tā pirmā viņa jaunība, otrā viņa tikums, trešā viņa gribēšana. Galvas sāpes, palieciet klusu iekš tā vārda Dieva tā Tēva, Dieva tā Dēla, Svētā Gara vārda. Āmen + ”.

                                                                ***

„Rītos, vakaros melns krauklis laižas, aiznes…(vārds) galvas sāpes.”

                                                                ***

„Mūsu Kungs Jēzus Kristus Betlēmē dzimis, Nācaretē nomiris pie krusta, savas sāpes pabeidzis, atstājot to. Lai Dievs tā sāpes atņem. Amen. Amen. Amen.”

                                                                ***

„Tavām galvas sāpēm vajag pazust kā koka lapām, kā rasa no zāles zūd, kā līķis kapā satrūd! Dieva Tēva, Dieva Dēla un Svētā Gara vārdā! Amen!”

                                                                ***

Stipras galvas sāpes pāriet, ja noskaita Tēvreizi un stingri ar dvieli nosien ap galvu. Trīsreiz pārmet krustu.

GALVASSĀPĒM  UN  REIBŠANAI

Nolasiet trīs reizes šos vārdus: „Tās atslēgas Zālamana es atslēdzu un apzvērēju tevim, (slimnieka vārds) caur tiem svētiem tev no visiem gariem svētiem vārdiem Pamu Matons un es, (vārds),apzvērēju tev, (vārds), caur Jēzus Kristus un Eligars Nacerets Lairion famabuam Z kristian Iremam Saidajan. Es apzvērēju caur Šinsel Sabmanis Senden gardamij Et Janeodon Amethenothan Petogramaton Arazates et zamarija mine peti Lunrendron Dirbanas zetrip Enates. Kungs glabā mani no tā ienaidniek digona. Amen.”

                                                                ***

„Trīs eņģeļi nāca no debesīm : tas pirmais lupināja lūpas, otrais zāli, tas trešais runāja no acu sāpēm: ” Iekš zemes tev nebūs tūkt, tev nebūs dūrēt,  tev nebūs sāpēt iekš Dieva vārda. Dieva tā Tēva + , Dieva tā Dēla + , Dieva tā Svētā Gara + . Amen.”

Ja buramvārdus skaita balsī, čukstus vai domās, tad vietās, kur ielikts krustiņš, tas arī jāmet – kaut vai domās.

Dariet labu sev un citiem, un mīlestība pie pašiem atkal atgriezīsies.

About SANDRA BALODE

bioenerģētiķe. jogas pasniedzēja. publiciste. E-pasts: sabalo@inbox.lv Tālrunis +371 25917215
Šis ieraksts tika publicēts Rituāli, Veselība ar birkām , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s