JAUTĀJUMI PĀRDOMĀM

  1. Pavērojiet savu elpošanu. Kas ņem virsroku: ieelpa vai izelpa? Kāds ir jūsu elpošanas ritms, tās dziļums? Kas izdodas vieglāk: ieelpa vai izelpa?
  2. Pievērsiet uzmanību savai elpošanai  dažādos emocionālos stāvokļos. Kā es elpoju, kad dusmojos, apvainojos, strādāju, atpūšos, priecājos?
  3. Kādos apstākļos ir apgrūtināta elpošana? Kāpēc?
  4. Vai mierīga ritmiska elpošana palīdz radīt mierīgu noskaņu, garastāvokli?
  5. Kāds ir mans aicinājums? Vai man ir domubiedri?
  6. Vai manā dzīvē ir bijis cilvēks, kurš man daudz ko ir iemācījis? Vai man ir kāds, kuram es gribētu nodot savas zināšanas?
  7. Vai manā dzīvē ir ideāls? Cik daudz mana dzīve tam atbilst?
  8. Kā manas darba attiecības atspoguļojas manos tuviniekos?
  9. Ko es gribētu paņemt līdzi no pagātnes savā dzīves ceļā? Ko atstāt?
  10. Cik daudz cilvēku meklē manu līdzdalību un atbalstu? Cik bieži es meklēju iespēju palīdzēt citiem?

NETRADICIONĀLĀS ĀRSTĒŠANAS METODES

Vislielāko popularitāti no netradicionālajām bronhiālās astmas ārstēšanas metodēm ieguvušas homeopātija, akupunktūra, fitoterapija un ajūrvēdiskā medicīna. Vēlams vispirms konsultēties ar speciālistu, pirms lietot zāles, izmantojamās tautas medicīnā.

HOMEOPĀTIJA

 Šo ārstēšanas metodi ieteica vācu ārsts S. Ganemans  19. gs. Sākumā. Šī metode balstās uz principu – ar ko saslimis, ar to jāārstējas. Homeopātija izmanto ļoti mazas zāļu devas, kas lielās devās parasti izsauc tos simptomus, kas raksturīgi ārstējamajai slimībai. Šodien ļoti populāri kļuvuši dažādi homeopātiskie preparāti: akanitums – lieto kopā ar beladonnu pret klepu; arsenikums – lieto aizdusas lēkmju laikā pēc pusnakts; kuks valina – lieto aizdusas lēkmju novēršanai rītos, sausā un aukstā laikā; simicils – lieto alerģiskās astmas novēršanai; ignacems – lieto emocionāla uzbudinājuma un nepamatotu skumju un apātijas gadījumā, kas izsauc izmaiņas elpošanas ceļos; tāpat bronhiālās astmas ārstēšanā izmanto stramopiulu, ambru, mogiusu, kuprum u.c. Šie preparāti ne tikai novērš saslimšanas iemeslu, bet arī uzlabo visa organisma stāvokli kopumā.

Otra homeopātijas nozare balstās uz Folla diagnostiku. Izmantojot  kompjūtertehnoloģijas , ļoti precīzi var izmērīt un reģistrēt izmaiņas cilvēka organisma enerģētiskajā sistēmā – plaukstu un pēdu bioloģiski aktīvajos punktos. Ņemot par pamatu šo informāciju, var izvērtēt organisma enerģijas vispārējo līmeni, noteikt organisma pretestības pakāpi ārējās vides negatīvajiem faktoriem, noteikt iekšējo orgānu un to sistēmu pataloģiju.

Ārstējot bronhiālo astmu ar homeopātijas līdzekļiem, labu rezultātu var iegūt, ja slimnieks nav lietojis hormonālos preparātus ilgu laiku, kuri ļoti nomāc imūnsistēmu. Parasti nepieciešama 2-3 kursu homeopātiskā terapija, katrs no tiem ilgst 3-4 mēnešus, ar 3-4 mēnešu intervālu starp kursiem. Vidēji ārstēšanās ilgums ir ap 1,5 gadi. Terapijas rezultāti lielā mērā ir atkarīgi no saslimšanas smaguma, blakus kaitēm, no pacienta individuālajām īpašībām, emocionālā stāvokļa, ticības metodei u.t.t.

MUMIJO

Šī bronhiālās astmas ārstēšanas metode balstās uz „brīnumbalzāma” – mumijo  lietošanu. Šo sveķi ar ārstnieciskajām īpašībām iegūst grūti pieejamās klintīs, alās. Mumijo sastāvā ietilpst ap 28 ķīmisko elementu, 30 makro- un mikroelementu, kā arī 10 dažādu metālu oksīdi, 6 aminoskābes, B grupas vitamīnu rinda, kā arī A un C vitamīni, ēteriskās eļļas, bišu inde un sveķveida vielas. Katrs farmaceitisks preparāts satur 5-8 ķīmiskas vielas, tajā pašā laikā mumijo satur gandrīz 50 ideāli saderīgus dabīgus komponentus. Ar to arī izskaidro tā universālo lietderību. Mumijo ietekme uz cilvēka organismu ir ļoti daudzpusīga: pretiekaisuma, antiseptiska un organisma stiprinoša; atjauno nervu stumbru struktūru un galvas smadzeņu analizatoros centrus. Mumijo lietošanas laikā nedrīkst lietot alkoholu.

Bronhiālās astmas, iekaisumu un alerģijas, iesnu , klepus, gripas gadījumā rekomendē lietot mumijo pa 0,2-0,5 gr kopā ar medu vai pienu 2 reizes dienā – rītos pirms ēšanas un vakaros pirms gulētiešanas. Vienam ārstēšanās kursam vajadzīgi 16-25 gr mumijo, ārstēšanas ilgums 25-28 dienas. Pavisam nepieciešami 1-3 kursi ar 5 dienu pārtraukumu starp tiem. Ārstēšanas rezultāts lielā mērā būs atkarīgs no slimības pakāpes un pacienta organisma kopējā stāvokļa.

FITOTERAPIJA

Šī ārstniecības metode balstās uz ārstniecisko augu pielietošanu. Ārstējot bronhiālo astmu, lieto zāļu tējas un uzlējumus, izmanto ap 20-30 augu un to salikumus. Ārstniecisko augu salikumu veido, balstoties uz pacienta sūdzībām, slimības klīnisko ainu, cēloņiem, blakus saslimšanām u.t.t.

Zāļu tēju un uzlējumu lietošana pirmkārt palīdz attīrīt zarnu traktu, tādējādi uzlabojot kuņģa – zarnu trakta darbību, kas nodrošina svarīgu mikroelementu, vitamīnu un bioloģiski aktīvu vielu uzņemšanu. Pakāpeniski uzlabojas imunitāte. Fitoterapija prasa ilgstošu un sistemātisku augu pielietojumu atveseļošanas procesā. Bronhiālās astmas ārstēšanai tautas medicīna piedāvā dažādus  ārstnieciskos augus un to salikumus. Bet – vispirms noteikti vajadzīga speciālista konsultācija. Bez tam, nepieciešams precīzi ievērot noteiktās devas. Šīs receptes ir tikai dažas no tā klāsta, ko piedāvā tautas medicīna bronhiālās astmas ārstēšanā.

Receptes

 1. Vajadzīgs: 10 gr lielās ceļmallapas, 10 gr priežu pumpuri. Visu sajaukt un apliet ar 250 ml vāroša ūdens, turēt 2 stundas, tad sildīt 2-3 min. uz vidējas uguns un izkāst. Lietot pa 50 ml 4-5 reizes dienā. Lietošanas ilgums – 1 nedēļa.
 2. Vajadzīgs: 10 gr plūškoka ziedi, 10 gr jauna vītola miza, 10 gr māllēpenes, 20 gr anīsa augļi, 20 gr mežrozīšu augļi. Augus sajaukt un apliet ar 700ml  vāroša ūdens, turēt 30 min., pēc tam 5 min. vārīt, atdzesēt un izkāst. Lietot pa 100ml 3 reizes dienā.
 3. Vajadzīgs: 250 ml melnā rutka sulas un 500gr medus. Visu sajauc un lieto pa 20 – 50 gr 3 reizes dienā. Ļoti palīdz pret klepu.
 4. Vajadzīgs: 50 gr meža zemeņu lapas. Aplej sagatavotos augus ar 500ml vāroša ūdens, tur uz uguns,  kamēr uzvārās, vāra 2-3 min. uz mazas uguns. Tad uzliek vāku, ļauj atdzist un izkāš. Lieto pa 25 ml katras 2 stundas. Ārstēšanas kursa ilgums 2 nedēļas.

About SANDRA BALODE

bioenerģētiķe. jogas pasniedzēja. publiciste. E-pasts: sabalo@inbox.lv Tālrunis +371 25917215
Šis ieraksts tika publicēts Garīga izaugsme, Veselība ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s