VAIROGDZIEDZERIS

Vairogdziedzeris ir samērā liels iekšējas sekrēcijas orgāns, kas atrodas kakla priekšējā daļā un sastāv no divām simetriskām daļām, kas pēc formas atgādina taureni ar izplestiem spārniem. Dažreiz vairogdziedzerim ir papildus piramidālā daiva. Dziedzeris no ārpuses pārklāts ar savienojošo kapsulu ,un katra daļa sastāv no atsevišķām folikulām, kur arī rodas hormoni, kas bagāti ar jodu. Dziedzera masa veselam cilvēkam ir 20-30g, izmēri mainās atkarībā no dzimuma, vecuma, joda un mikroelementu satura apkārtējos audos. Vairogdziedzeris izdala asinīs hormonus, kuriem ir nozīmīga loma organisma šūnu funkcionēšanā. Tas ražo un uzkrāj divus pamathormonus – tetrajodtironīnu (T4) un trijodtironīnu (T3). Šo hormonu izstrādāšanai nepieciešami aminoskābe, tirozīns un jods. Normālā stāvoklī vairogdziedzera hormoni tiek ražoti nelielās devās un to līmeni asinīs regulē galvas smadzenes ar, vairogdziedzeri stimulējoša hormona palīdzību – hipofīzes tireotropo hormonu. Bez T3 un T4 hormoniem, vairogdziedzeris izstrādā arī trešo hormonu – kalcitonīnu, kas regulē kalcija apmaiņu organismā. Vairogdziedzera darbību organismā regulē hipofīze – viens no endokrīnajiem dziedzeriem smadzenēs. Hipofīze ir svarīgs regulējošs orgāns, kas piedalās daudzu organisma funkciju darbībā. Vairogdziedzera hormoni organismā regulē vielu maiņas procesus, nodrošina organisma funkcionālo aktivitāti, augšanu un attīstību. Tie piedalās sirdsdarbības noteiktas frekvences nodrošināšanā, kā arī nodrošina ilgstošu nervu sistēmas aktivitāti.

VAIROGDZIEDZERA  SLIMĪBAS  UN  TO  DZIEDINĀŠANA

HIPOTIREOZE – raksturojas ar vairogdziedzera hormonu nepietiekamību organismā. Tas var būt dažādu strukturālu un  funkcionālu vairogdziedzera bojājuma rezultāts un tas var būt tiešs jeb primārs bojājums, bet var būt arī sekundārs – saistīts ar hipofīzes vai hipotalāma funkciju traucējumiem. Primārais bojājums sastopams diezgan bieži, īpaši sievietēm pēc 40 gadiem. Dažreiz hipotireoze attīstās agrīnā bērnībā, kas noved pie smadzeņu attīstības traucējuma – kretīnisma. Hipotireozes izpausmju kopumu sauc par miksidēmu. Tā ietver sevī olbaltumvielas sintāzes samazināšanos un izjukšanu, kas noved pie gļotaudu pietūkuma, piemēram, apgrūtināta runa saistīta ar mēles uztūkšanu, rupja, zema balss – ar balss saišu pietūkumu. Vielu maiņas traucējumi izsauc holesterīna un lipīdu līmeņu paaugstināšanos asinīs, paātrinās aterosklerozes attīstība. Asinsrite paliek lēnāka, attīstās anēmija, organismā uzkrājas šķidrums, ir acīmredzama visu funkciju lēnāka darbība. Cilvēks it kā sastingst savā attīstībā, sākas anabioze (nenotiek dzīvības izpausmes), atbrīvo sevi no atbildības par savu attīstību. Ja cilvēks neizlieto pilnā mērā savus dzīvības spēkus, tad pēc enerģijas saglabāšanās likuma notiek tās nepietiekama uzņemšana un radīšana. Nevēlēšanās pārvarēt grūtības, pasivitāte dzīves problēmu risināšanā, ieciklēšanās uz sevi noved pie vielu maiņas pazemināšanos, apātijas, domāšanas intensitātes samazināšanos un intelekta līmeņa pazemināšanos. Un, ja enerģija netiek pilnvērtīgi izmantota, tas noved pie tās radīšanas un saņemšanas mehānisma funkcionēšanas traucējumiem. Patiešām – pēc domām seko enerģija. Psihiskie cēloņi tam ir vairāki: nespēja radoši domāt, pārvarēt pretestības un paplašināt savas iespējas, iegūstot jaunu pieredzi. Bailes no dzīves pārmaiņām, konservatīvisms, slinkums un pesimisms. Ieciklēšanās uz savām problēmām, to novešana līdz absolūtām, pasivitāte to risināšanā. Iekšējās atbildības un vērtību sistēmas trūkums, neredzot attīstības perspektīvas. Bailes no jaunrades un kļūdām, dogmatisms, fanātisms, idealizācija un uzskatu šaurums.

Ieteicams: attīstīt sevī spēju nospraust mērķus un tiekties uz to sasniegšanu; svarīgi saskatīt savas darbības jēgu; censties kļūt vajadzīgiem citiem, atrast savu vietu dzīvē;  nepieļaut tukšumu sevī un ap sevi, piepildot to ar vajadzīgu darbu un attiecībām ar cilvēkiem.

Jautājumi pārdomām:

 1. Vai manā apkārtnē ir kaut kas, kas izsauc manī aktīvu interesi?
 2. Vai es varu uzņemties atbildību par kādu cilvēku? Kas man traucē to izdarīt?

HIPERTIREOZE (TIREOTOKSIKOZE)

tas ir stāvoklis, kad kaut kādu iemeslu dēļ ir palielināts vairogdziedzera hormonu līmenis un līdz ar to, palielinās vairogdziedzera aktivitāte. Visbiežāk slimībai ir autoimūni cēloņi, retāk – hipofīzes hormonu darbības traucējumi. Vēl saslimšanu var izraisīt sekojošas slimības: difūzais kākslis, vairogdziedzera adenoma,  autoimūnais tireoidīts, pēcdzemdību tireoidīts, hipofīzes adenoma u.c. Tireoīdo hormonu pārpilnība noved pie vispārējas metabolisma paaugstināšanās, audu paātrinātas skābekļa uzņemšanas un siltuma ražošanas intensitātes organismā. Pastiprinās sirds un asinsrites sistēmas jūtīgums pret adrenalīnu, kas noved pie tahikardijas un paaugstināta asinsspiediena. Pieaug kustību aktivitāte, psihiskais uzbudinājums, cilvēks kļūst viegli aizkaitināms, parādās nemiers, steiga, neuzmanība. Saslimšanas autoimūnais raksturs norāda uz agresiju pret sevi kā personību. Tā var parādīties kā dažādu psiholoģisku traumu sekas. Viena no dominējošām – savu individuālo spēju, temperamenta un vēlmju neatbilstība darbībai, savai lomai sociumā, sociālajam statusam; dziļa neapmierinātība, kuru izsauc savu potenciālo iespēju nerealizēšana. Vēl var atzīmēt tendenci uzņemties iniciatīvu tai vietā, lai sadalītu atbildību ar citiem un mācīties sadarboties. Tās ir egoisma izpausmes.

Un tā – cilvēks ir sociāla būtne un tā aktivitātei jābūt noderīgai sabiedrībai. Ja cilvēks nerealizē savas radošās un organizatoriskās dotības sociumā, aprobežojoties tikai ar ģimeni, tad viņa darbība kļūst tikai par naudas pelnīšanu iztikai. Kā simptomi zaudētai dzīves jēgai, parādās trauksmes sajūta, nervozitāte, aizkaitināmība. Darbs sabiedrības labā ir viens no galvenajiem faktoriem, kas stimulē personības attīstību un kopā ar augstu profesionālo līmeni, tie veido cilvēku par Radītāju. Tātad – šīs saslimšanas pamatā ir: nevēlēšanās noteikt cienīgus mērķus, egoistiski motīvi; paaugstināta individuālā aktivitāte, nemācēt vai negribēt sadalīt atbildību starp cilvēkiem kolektīvā; steiga, vēlme visu pagūt; virspusēja attieksme pret problēmām – nav prasmes un vēlmes saprast to īstos cēloņus; uzskatu nestabilitāte un svārstīšanās starp galējībām; pārlieka emocionalitāte; kolektīvas sadarbības nenovērtēšana personības attīstībā; augsts materiālo labumu vērtējums.

Ieteicams: censties kārtīgi un ar pacietību veikt katru darbu .Ieaudzināt sevī atbildību par sava radošā potenciāla mērķtiecīgu izmantošanu. Atcerēties, ka viens no sava talanta realizācijas veidiem ir zināšanu un pieredzes nodošana citiem. Attiecībās kolektīvā censties pārnest akcentu no personiskās aktivitātes uz darbu grupā. Kopējā darbā mēģiniet vairāk uzticēties citiem, ļaujot tiem veikt to darba daļu, ar kuru spējīgi tikt galā. Kontrolējiet emocijas un savas darbības motīvus. Nekrītiet galējībās.

Jautājumi pārdomām:

 1. Cik bieži savā dzīvē es paļaujos uz citiem?
 2. Kas man ir vienkāršāk: izdarīt pašam vai dot iniciatīvu otram?
 3. Uz kuru dzīves sfēras daļu es koncentrēju uzmanību?
 4. Kā man pietrūkst patiesām partnerattiecībām?

ĻAUNDABĪGIE  AUDZĒJI

90% no visām vairogdziedzera onkoloģiskajām slimībām ir vēzis. Pārējos 10% sastāda retas audzēja formas – sarkoma, limfoma, ļaundabīgā teratoma u.c.
Vairogdziedzera vēzis pēc attīstības īpatnībām dalās trijās kategorijās:

 1. Papilārais vēzis
 2. Folikulārais vēzis
 3. Anaplastiskais vēzis

Visbiežāk sastopams ir papillārais vēzis. Šis audzējs attīstās samērā lēni –  vidēji apmēram 7 gadi. Sākuma stadijā tas praktiski neatšķiras no kākšļa mezgliem. Audzējs neuzsūc radioaktīvo jodu un nereti ir saaudzis ar apkārtējiem audiem. Tas ir nesāpīgs. Visbiežāk rodas pēc 40 gadiem, vairāk slimo sievietes. Savlaicīgi sākot ārstniecību, to var izārstēt un tas ir mazāk agresīvs salīdzinājumā ar citiem audzējiem. Folikulārais audzējs atšķiras ar to, ka tam var veidoties metastāzes plaušās vai kaulos, bez taustāmām izmaiņām pašā vairogdziedzerī un slimo ar to pēc 50 gadiem. Nereti šai vēža formai klāt nāk virsnieru dziedzeru  bojājumi. Anaplastiskā karcinoma ir visagresīvākā vēža forma, sastopama 5-10% gadījumos. Visas trīs vēža formas ir izārstējamas, ja to sāk savlaicīgi darīt.

Mūsdienu mediķi vēzi uzskata par psihosomatisku saslimšanu. Tas nozīmē, ka hroniski stresi un ilgstoši dvēseliski pārdzīvojumi agri vai vēlu noved līdz patoloģiskām audu izmaiņām cilvēka organismā, līdz pat vēža šūnu veidošanos audos. Tieši tāpēc vēža slimniekiem atveseļošanas periodā noteikti palīdzēs pozitīvas emocijas, darbs ar domām un laba attieksme pret apkārtējiem. Aptaujas rezultātā noskaidrots, ka katra onkoloģijas pacienta dzīvē, neilgi pirms saslimšanas bijis notikums, kas atstājis dvēselē dziļus pārdzīvojumus. Parasti, tas bijis aizvainojums uz radiniekiem, uz bijušajiem dzīves biedriem, uz kolēģiem u.c. Katram cilvēkam ir savs uztveres slieksnis un dažādas reaģēšanas formas, jo katrai bēdai ir simts atspulgi. Vieni spējīgi pārdzīvot stresu un atrisināt problēmu, kamēr citus piemeklē nervu sabrukums. Pētniekiem izdevies savākt un apkopot nozīmīgu materiālu par to un izdarīt secinājumu – izrādās, ka Bībelē atrodamas norādes septiņiem nāves grēkiem, kuri nenovēršami nes slimības un nāvi. Tie ir: dusmas, lepnība, muļķība, skopums, slinkums, nesātība un grūtsirdība. Tātad, dodot vaļu šīm sajūtām, cilvēks pats sevi ieprogrammē uz pašiznīcināšanos. Jo visas šīs rakstura iezīmes ievaino dvēseli, samazina organisma aizsargspējas un rezerves, padarot to par vīrusu un mikrobu mājvietu, kas rada nopietnus traucējumus orgānu un to sistēmu darbībā, notiek šūnu mutācija, attīstās audzēji.

Visas šīs „slimīgās” rakstura iezīmes dzimst mūsu galvā – apziņā, tātad – aizdzenot tās prom, mēs varam sevi ieprogrammēt uz atveseļošanos. Vēl sengrieķu filozofs Epikūrs, runājot par cilvēka dvēseles netikumiem, atzīmēja, ka „ skaudība – tās ir jūtas, kas dzimst galvā, tām piemīt izteiksme tikai domās, bet traucē harmoniju dvēselē un ķermenī”. Un tālāk domātājs paskaidro: „… nevis apskaust, bet žēlot vajag tos, kuri izrāda bagātību, lepojas ar labumiem, iegūtiem gadījuma pēc”. Lai varētu efektīgi cīnīties ar slimību, nostiprinātu imunitāti, nepieciešama patiesa vēlme atbrīvoties no kaitīgām emocijām un sajūtām. Bez šaubām, vispirms nepieciešams atzīties pašam sev, ka šis smagums iesakņojies dvēselē. Un tas ir pats grūtākais! Cik gan grūti ir pašam sev atzīties mīlestībā, cik mokoši lauzt raksturā jau izveidojušos principus! Bet – galvenais saprast, ka pastāv iespēja un nepieciešamība mainīties. Cilvēks, kurš pārvarējis kādu krīzi (profesionālo, ģimenes, mīlestības u.c.), kļūst interesantāks, gudrāks. Progresīvie mediķi māca savus pacientus izmantot iztēli cīņā ar slimību, jo ir resurss, kuru jebkurš var izmantot – tas ir garīgās iespējas, psiholoģiskā aizsardzība un spēja adaptēties. Jāatceras, ka tikai pats cilvēks spēj ieprogrammēt sevi uz veiksmīgu izdziedināšanos, jo apziņas iespējas ir neierobežotas. Tā kā, ne tikai ārsts ir atbildīgs par slimnieka veselību, bet arī slimniekam aktīvi jāiesaistās ārstēšanas procesā, izmantojot apziņas stāvokļus. Vizualizējiet sevi veselu un laimīgu! Redzamā vietā nolieciet savu fotogrāfiju, kurā esat vesels un pastāvīgi skatieties uz to, mēģinot izsaukt tās sajūtas, kas bija toreiz… Un, pēc iespējas ilgāk noturiet sevi šajās izjūtās. Tikai ar patiesu vēlmi un ticību iespējams uzveikt slimību un dzīvot laimīgi tālāk.

MĪLIET SEVI! Mūsu domas par sevi ir ļoti svarīgas. Mēs varam ļoti pareizi dzīvot – skriet katru dienu, lietot zema kaloriju līmeņa un veselīgus produktus, meditēt katru dienu, bet, ja mēs paši sev nepatīkam, jūtamies vainīgi, slikti, nemīlami vai noniecināti, tad pēc kāda laika šīs domas radīs postošu iedarbību uz visu organismu. Mūsu personīgās sajūtas par to, kā mēs izskatāmies, personības un mūsu panākumu zemais pašnovērtējums agri vai vēlu novedīs pie veselības zaudēšanas. Kā mēs par sevi domājam, tādi arī kļūstam – mūsu domas un vārdi ir kā sēklas, kas ar laiku uzdīgst un dzen asnus. Šodienas veselības stāvoklis parāda, ko mēs domājām par sevi agrāk – jo domas materializējas un iespaido mūsu hormonus, nervus, muskuļus, orgānus un ķermeni. Dzīvojiet šodienā un pārstājiet sev pārmest par vismazākajām vājībām un kļūdām. Pat visdižākajiem cilvēkiem ir savi trūkumi. Atcerieties par to un mīliet sevi, tādu, kādi esat – ar visiem trūkumiem un vājībām.

AFIRMĀCIJA – tā palīdzēs, gan profilaktiski, gan slimības laikā. Mēģiniet – jo cīņā ar onkoloģiskām slimībām var uzvarēt tikai ar ticību sev un ar darbu sevis pilnveidošanā.

Pieejiet pie spoguļa, ieskatieties acīs savam attēlam un skaļā balsī tam sakiet: „ Es redzu savā priekšā cilvēka veidolu, aiz kura apslēpts Dievišķais Gars. Mans Dievišķais Gars ir tik stiprs, ka nevar pilnībā slēpties aiz cilvēciskā veidola. Arvien skaidrāk caur cilvēka veidolu redzams mans Dievišķais Gars. Es redzu gaismu, kura piepilda visu manu būtni, visas manas šūnas. Es vēršos pie savām šūnām un lūdzu tām: atcerieties, ka jūs esiet daļa no veselā. Atcerieties par Dievišķo Garu, ar kuru esiet vienotas – kā daļa no veselā. Gars un es – esam viens vesels. Šūnas un es – esam viens vesels. Organisma šūnas un Gars –  tie ir viens vesels. Šūnas atceras savu Dievišķo dabu un sāk mirdzēt Dievišķajā gaismā. Dievišķā gaismā iemirdzas katra šūna, piepildot mani ar gaismu no iekšienes. Šis Dievišķais mirdzums ir dziedinošais spēks, kurš  aiznes visas slimību negatīvās enerģijas, dod man dziedināšanu, attīrīšanos, atjaunošanos un ilgu mūžu. Tagad, būdams Dievišķais Gars cilvēka ķermenī, esmu nolēmis dzīvot veselā ķermenī. Tagad es pats izvēlos, cik jaunam un veselam man būt. Es pagarinu savu šūnu dzīvi līdz bezgalībai. Manas šūnas mostas dzīvei, veselībai un jaunībai”.

MEDITĀCIJA – Piedodiet saviem ienaidniekiem! Par piedošanas spēku ir dzirdējis katrs un tagad ir iespēja pārliecināties par tās dziedinošo iedarbību. Piedošanas meditācija – tā ir universāla formula, kas izdzēš no zemapziņas pārinodarījuma sajūtu. Pie tam, šī formula strādā neatkarīgi no tā, ticiet jūs tam vai nē. Formulas vārdi iedarbojas uz mums caur zemapziņu un, kā atbildes reakcija, tam seko izmaiņas emocionālajā un mentālajā līmenī – un mēs maināmies. Cilvēki mums apkārt jūt notikušās pārmaiņas un attiecīgi uz to reaģē. Vispirms paņemam papīra lapu un uzrakstām:” Ar mīlestību es (vārds) piedodu…………… par visu to, ko esi izdarījis. Es piedodu tev, es svētīju tevi ar mīlestību, atbrīvoju un atlaižu no savas dzīves”. Var uzrakstīt arī tā: „Ar mīlestību es piedodu dzīvei (liktenim, pasaulei) par to, kas ar mani notika. Es pieņemu dzīvi tādu, kāda tā ir”. Katru no šīm formulām pārrakstām ar roku uz papīra 5-10 minūtes (bet ne ilgāk) katru dienu. Rituālu veicam mēnesi. Var pārtraukt, ja jūtat atvieglojumu, ja esat ar sirdi sajutuši mieru. Rakstot, vizualizējiet to cilvēku, par kuru domājiet un pēdējā dienā, domās, uzdāviniet tam kaut ko – tas var būt ziedu pušķis vai kas cits. Tad, ja apziņā uzpeld vēl kāds nelabvēlis – sākam visu no sākuma. Un tā var piedot visiem un jebko. Šī meditācija dod negaidītus un brīnumainus rezultātus. Ja jūsu dzīvē ir kas tāds, kas izsauc pēkšņu nepatiku, naidu, kas jūs kaitina – apstājieties, ieelpojiet un domās pasakiet: „ES  SVĒTĪJU  TEVI  AR  MĪLESTĪBU,  ATBRĪVOJU  TEVI  UN  ATLAIŽU”. Tas palīdz visos gadījumos. Svētīt un atlaist var cilvēku, situāciju, lietu un pat mājokli. Var pamēģināt tādā veidā atlaist no sevis kādu kaitīgu ieradumu. Svarīgi ir vizualizēt šo atlaišanas procesu un, jo spilgtāk, jo ātrāk būs rezultāts.

FITOTERAPIJA

HIPOTIREOZES  dziedināšanai

 1. Ņem 1 tējkaroti ābolu etiķa, 1 pilienu 5% joda tinktūras, 1 glāzi ūdens. Glāzē ūdens sajauc ābolu etiķi un joda tinktūru, lieto ēdienreizēs 2 reizes nedēļā.
 2. Ņem 2 ēdamkarotes sausas eikaliptu lapas, 0,5 l ūdens, 100 g vīģu kauliņu. Eikalipta lapas sasmalcināt un apliet ar vārošu ūdeni. No vīģēm izņem kauliņus, sasmalcina un pievieno šķidrumam. Šķīdumu ielej keramikas traukā, noslēdz ar vāku un tur4 stundas vēsā vietā, tad izkāš. Dzer siltu 2 reizes dienā pa pusglāzei.
 3. Vajadzīgs: pa vienai tējkarotei nātru, pieneņu un brūkleņu lapas, 0,5l ūdens. Visas lapas sasmalcina, sajauc un aplej ar vārošu ūdeni, vāra 5-6 minūtes, ļauj ievilkties, izkāš. Dzer pa pusglāzei 2-3 reizes dienā 20 minūtes pirms ēšanas.
 4. Vajadzīgs: 50g pelašķi, 50g bērzu lapas, 50g asinszāle, 50g kumelītes, 50g piparmētras, 50g ganu plikstiņa, 50g kosas, 1 tējkarote melleņu un 600g ūdens. Ņem 2 ēdamkarotes zāļu maisījuma pievieno mellenes un aplej visu ar vārošu ūdeni, vāra 15 minūtes, atdzesē un izkāš. Dzer pa 75g novārījuma rītos tukšā dūšā.
 5. Vajadzīgs: 1 ēdamkarote sauso jūras kāpostu, 3 ēdamkarotes biezpiena, 50g valriekstu, 50g ķiploku, 1 ēdamkarote augu eļļas, 1 glāze ūdens. Sausos jūras kāpostus aplej ar vārošu ūdeni un atstāj ievilkties 3-4 stundas. Tad izkāš un samaisa ar biezpienu. Riekstus un ķiplokus sasmalcina, masu pievieno jūras kāpostiem ar biezpienu, tad pievieno eļļu. Lieto pēc garšas 2-3 reizes nedēļā.
 6. Vajadzīgs: 1kg medus, 300g valriekstu, 100g ķiploku, 50g diļļu sēklas. Riekstus un sēklas sasmalcina kafijas dzirnaviņās, ķiplokus liek tvaikos, tur, kamēr mīksti un sīki sagriež. Visu sajauc ar medu un liek stikla traukā. Lieto pa 1 ēdamkarotei 3 reizes dienā 20 minūtes pirms ēšanas. Pēc 10 minūtēm jāizdzer zāļu novārījums no priežu pumpuriem, melleņu lapām, valrieksta lapām, asinszāles.
 7. ZIEDE – 2 ēdamkarotes sausu kadiķogu, 200g sviesta. Sausas kadiķogas sasmalcina piestā, sajauc ar sviestu, izkausētu ūdens peldē, nenoņemot no uguns vāra peldē visu 5-7 minūtes, atdzesē, izkāš. Smērē vairogdziedzera apvidū.

HIPERTIREOZES dziedināšanai

 1. Vajadzīgs: 50g sarkanās vilkābeles ziedu, 0,5l 70% spirta. Ziedus aplej ar spirtu, liek tumšā stikla traukā nostāvēties 7 dienas. Lieto pa 15-30 pilieniem, izšķīdinot tos glāzē novārīta ūdens, 3-4 reizes dienā 30 minūtes pirms ēšanas.
 2. Vajag: 15g sausus irbulenes zarus,0,5l ūdens. Zariem uzlej aukstu ūdeni un lie uz mazas uguns vārīties. Tvaicēt, līdz paliek 2/3 šķidruma. Pēc tam atdzesēt, izkāst. Lietot pa 2 ēdamkarotēm 3 reizes dienā 20 minūtes pirms ēšanas.
 3. Vajag: 1,5kg velnarutka ziedu, 1,5l degvīna. Ieber puslitra burkā līdz pusei ziedus, tad ieber šo daudzumu trīslitru burkā, aplej ar 0,5l degvīna, sakrata. Tādā veidā piepilda trīslitru burku ar ziediem, cieši aizvāko un liek tumšā vēsā vietā uz 10 dienām. Pēc tam nedaudz atlej lietošanai, bet pārējo ieliek un tur ledusskapī. Lieto no rītiem tukšā dūšā, 1 stundu pirms ēšanas, izšķīdinot 1 pilienu uzlējuma pusglāzē ūdens. Otrajā dienā dzer 2 pilienus, un tā katru dienu palielina skaitu līdz40 pilieniem. Pēc tam sāk samazināt skaitu katru dienu pa 1 pilienam. Dzer trīs kursus bez pārtraukuma. Ūdens daudzumu glāzē var palielināt.

AUDZĒJU dziedināšanai

Katru rītu pirms brokastīm apēst 2 zaļus nolobītus valriekstus.

 1. Vajag: 1 glāzi griķu putraimu, 1 glāzi lobītu valriekstu, 1 glāzi medus. Griķus un riekstus sasmalcina kafijas dzirnaviņās. Visu sajauc ar medu stikla burkā. Vienu dienu nedēļā ēd tikai maisījumu, dzerot tēju vai ūdeni.
 2. Vajag: 1 glāzi valriekstu iekšējās sieniņas, 0,5l degvīna. Riekstu sieniņas aplej ar degvīnu stikla traukā, liek nostāvēties tumšā vietā istabas temperatūrā 7 dienas, pēc tam izkāš. Lieto pa 1 ēdamkarotei pirms miega.
 3. Vajag: 4kg žāvētas dateles, 1,5 glāzes ūdens. Aplej 3 dateles ar verdošu ūdeni, tur 12 stundas, pēc tam ūdeni nolej. Lieto pa vienai datelei rītā, pusdienās un vakarā, turpinot kursu, kamēr izbeidzas visi 4kg augļu.
 4. Vajag: 100g alvejas lapu, 200g smalkā cukura. Alvejas lapas sasmalcina, ieliek stikla burkā, uzber cukuru. Burku apsien ar marli un ļauj nostāvēties 3 dienas. Tad masu nospiež un sulu izkāš. Sīrupu lieto3 reizes dienā pa 1 ēdamkarotei pirms ēšanas.

VANNAS

 1. Ņem 1kg lavandas ziedu, 3l ūdens. Ziedus aplej ar aukstu ūdeni, tur1 stundu. Tad vāra 5 minūtes uz mazas uguns, dzesē 1 stundu istabas temperatūrā, šķidrumu izkāš un ielej vannā. Procedūras ilgums 10-15 minūtes.
 2. Ņem 0,5kg priežu čiekurus, 0,5kg priežu zariņus, 0,5kg priežu skujas, 3l ūdens. Čiekurus, zariņus un skujas aplej ar ūdeni, liek uz mazas uguns un vāra 30 minūtes. Tad noņem no uguns un ļauj ievilkties 12 stundas. Ekstraktam jābūt brūnā krāsā, to lej vannā ar siltu ūdeni. Procedūras ilgums 15-20 minūtes.

LITOTERAPIJA

Pie visām vairogdziedzera saslimšanām jānēsā vai jātur pie ķermeņa šādi akmeņi: akvamarīns, tirkīzs, silīcija malahīts, amazonīts, gaišzilais avantūrins, mežģīņu ahāts, lazurīts, sodalīts, gaišzilais topāzs, selestīts, gaišzilais kvarcs, lazulīts, gaišzilais cirkonijs, gaišzilais fluorīds, ametists, kalnu kristāls, selenīts (tuksneša roze), mēness akmens. Jāatgādina, ka akmeņi jātīra katru mēnesi un šī procedūra aprakstīta š.g. janvāra žurnālā.

KONCENTRĀCIJA UZ SKAITĻU RINDĀM

Kopīgā skaitļu rinda visām vairogdziedzera slimībām – 1823451

Hiperparatireoze – 5481412
Hipoparatireoze – 4514321
Endēmiskais kākslis – 5432178
Hipotireoze – 4812415
Difūzais toksiskais kākslis – 5143218
Tireoidīti – 4811111
Audzēji – 4541548

AROMATERAPIJA

Daudzas aromātiskās eļļas ir lieliski antidepresanti, kuras var izmantot endokrīnās sistēmas slimību ārstēšanā. Par cik vairogdziedzera darbību regulē hipofīze, smadzeņu stāvoklim ir liela nozīme hormonu izstrādāšanā un to iedarbībai uz visu organismu. Tātad – ja samazināsim stresa līmeni organismā, būsim veselāki un stiprāki. Cīņā ar stresu mums palīdzēs anīsa, lauru, ķimeņu, burkānu, bergamota, vijolīšu lapu, kliņģerītes, muskatrieksta, salvijas, asinszāles, laima, citronmētras, majorāna, vīraka, pelašķu, sandalkoka, cipreses, ģerānijas, rožu, jasmīnu, kadiķu, vaniļas, lavandas, neroli, melnā mandarīna (petitgreina), vetivera, ilang – ilang aromātiskās eļļas. Pie tam, viena un tā pati eļļa var būt gan nomierinoša, gan stimulējoša. Dažas smaržas spēj izvest mūs no depresijas, pastiprināt organisma enerģētisko potenciālu, bet, izmainot eļļu daudzumu, tās kļūst par…  labām miegazālēm. Patiešām – viss ir inde un viss ir zāles – viss atkarīgs tikai no daudzuma. Aromaterapeiti zina, ka ar šādām divējādām īpašībām apveltītas rožu eļļa un neroli. Tās stimulē smadzeņu darbību un vienlaicīgi nomierina nervus. Bet ģerānijas un baldriānu aromātiem piemīt pretējs efekts – tie novērš pārmērīgu uzbudinājumu un paaugstina tonusu depresijas gadījumā. Ja saspringta darba laikā sākas galvassāpes, rodas smaguma sajūt un nogurums, palīdziet sev – uzpiliniet uz salvetes vienādu daudzumu ģerānijas un citrona aromaeļļas. Pielieciet salveti pie deguna un ieelpojiet aromātu, kamēr tas neiztvaiko. Dziļi un mierīgi iemigt jums palīdzēs kumelītes, muskatrieksta, salvijas, cipreses, ķimeņu, ģerānijas, jasmīna, kadiķa, lavandas, melisas, mirras, mirtes, pačuli, rozes, sandalkoka un ilang – ilang aromāti. Kad nepieciešams stimulēt visa organisma darbību un tieši smadzeņu (un tas notiek, parasti, dienas otrajā pusē, pēc pusdienā), var palīdzēt šādi sastāvi: 1. citrona – 4pil. ; dižegles – 2pil.; krustnagliņas – 1pil.; mandarīna – 1pil. Vai arī: 2. citrona – 1pil.; dižegles – 2pil.; bergamota – 2pil.; krustnagliņas – 1pil. Vai arī 3. koriandra – 1pil.; rozmarīna – 1pil.; piparmētras – 2pil.; citrona – 2pil.

Un, protams, nedrīkst izslēgt individuālās uztveres efektu. Tieši tāpēc aromaterapijā ļoti liela nozīme ir personiskai pieredzei. Lai gūtu rezultātu un prieku no aromātiem, nepieciešams zināt, kā pareizi tos lietot. Sākt var ar dažādu veida aromātisko eļļu un augu maisījumu pielietojumu – aromavannas ar augu uzlējumiem un novārījumiem, telpu un apģērba apsmidzināšana, ēterisko eļļu uzklāšana un ādas un matos, aromalampas. Šodien aromalampas iegūst ļoti lielu atzinību un ir kļuvušas populārs dizaina priekšmets māju noformējumā. Tās ražo visdažādākajos veidos: gan kā konusus ar kociņiem, gan kā elegantus kvēpināmos traukus un paliktņus. Bet klasiskajā variantā aromalampa ir trauks ar „diviem stāviem”, kuros dzīvo divas stihijas – Uguns un Ūdens. Augšējā trauka daļā lej ūdeni, bet apakšējā liek aizdegtu sveci. Un… tālāk dodiet vaļu savai fantāzijai, pievienojot ēteriskās eļļas ūdenim. Iztvaikojot, šis aromātu maisījums piepildīs jūsu māju ar brīnišķīgu aromātu, atjaunos spēkus, atgriezīs labu noskaņojumu. Rūpīgi piemeklēta aromātisko eļļu maisījuma aromāts, burtiski ļaus jums atdzimt, ja mokāties ar nogurumu, un palīdzēs relaksēties, ja esat saspringts. Jāatceras, ka 5 pilieni tīras aromaeļļas pietiks, lai „apstrādātu” 15 kvadrātmetrus lielu platību. Bet – kā visur, arī šeit ir savi smalkumi – ja mērķis ir pacelt tonusu, pietiks ar 4 pilieniem eļļu maisījuma. Savukārt – nomierinoša maisījuma vajadzēs 5-7 pilienu. Mēģiniet, eksperimentējiet, baudiet šo neparasto aromātu pasauli un, ar laiku atradīsiet savus aromātus, kas sniegs jums pozitīvas emocijas, prieku, kas ir veselības pamats.

BURAMVĀRDI

DZIEDZERU  VĀRDI –  „Viens, otrs, trešais – kas dzīvs, tam jāmirst, Viens, otrs, trešais – kas dzīvs, tam jāmirst!”  Jāsaka deviņas reizes.

JA  SASLIMST  PĒKŠŅI  – „Mozus sita ar savu zizli ūdenī, tā tu, Kungs, visas šīs sāpes vari apturēt, Svētais, Svētais, Trīsvienīgais Dievs! Amen! Visas sāpes! Visi svētie eņģeļi! Visa debess draudze! Svēts, svēts, svēts ir tas augstais debess Ķēniņš! Amen! Visas sāpes! Amen! Svētais debess Kungs, Cebaot! Amen + Amen + Amen + ”

PRIEKŠ AUDZĒJIEM  – „Dievs Izraeli aprauga: „Atmosties, ļautiņi!” Pie tā nāk kā pie drauga. Ir sveši pagāni. Viņš Jēzu sūtījis – nu jauna gaisma ceļas. Lai katrs nāk un smeļas. Kas vainīgs izmisis – lai prieka balzams plūst uz manas dvēseles. Tie kauli man sagrauzti, pilns grēku trunu es. Šis padoms pieder man. Ak, Dieviņ, dziedē, saisti. Šīs vātis tu izlaisti, tās strutas pats atveri. Tu, Kungs, mans ārsts, mans gaišums esi. Tu bagāts, kam nenieka netrūkst. Tu avots labumam – viss, kas mani ar taisnībdrānām ģērbs. Tāpēc, ak, Jēzu, lūdzos Tevi – mani, vāju, Tu pats dziedināsi. Viss, kas pie manis nešķīsts ir, to Tu pats šķīsti nomazgā. Apskaidro manu tumšu prātu pie manis un dvēseles, svētī mani. Dzen nost no manis, kas kaitēt var. Nāc manā sirdī mājot un ar mani mūžam sadraudzējies. Āmen.”

„Griezīšu, dalīšu vēzi trejdeviņās daļās iekš Dieva tā Tēva, Dieva tā Dēla, tā Svētā Gara vārda. Āmen. Āmen. Āmen. Āmen.”   Vārdi deviņas reizes jāskaita.

„Aklis, atvelc nost to deķi, kas priekš tavām acīm kārts. Gudrais, tevi sauks par ģeķi. Nerausties tad, ak, mīļā sirds, ja liekas karsta bēdu pirts. Tur sārņi top noskaloti, nomazgāti melnumi. Tas viss par labu domājams. Tas gala vārds būs patīkams, kad savas kaites sūdzam.”

PRIEKŠ  KAITES  – „Jūs, salmi, nost, nost! Nost, tu siens! Es gribu ar prātu lasīt tās liljes baltas kā viens piens, es gribu pēc rozēm prasīt, kas sarkanas kā asinis. Jūs, jaukas smaržas zāles, visas es jūs iekš kroņa pīšu. Es – bezdelīgas actiņas. Es ņemšu ziemas ciešus, vēžļokļus, gaiļa puslavas, zilgalves, saules viežus, ir citas puķes lasīšu. Ko zinu, es tevim patiktu, ar tādām tevi godāt iekš Dieva tā Tēva + tā Dēla + un Svētā Gara + Āmen.”

PRIEKŠ  VISĀM  SĀPĒM  – „Svētā Trijādība, svēta ir tā stunda, svēta ir tā diena, kurā šī vaina notika. Svēts ir tas vīrs, kas visas vainas dziedē un palīdzēt var. To skaitu es – visi, kas ar slimību, arī par grēku atgriešanu. Dievs Tēvs + Dievs Dēls + Dievs Svētais Gars + Āmen.” To jāskaita 3 reizes priekš un pēc saules noiešanas.

To jāskaita 3 reizes pirms un pēc saules norietēšanas.

Tekstā vietās, kur iezīmēts krusts, tas arī jāmet – kaut vai domās. Dariet, un lai rezultāti neizpaliek!

About SANDRA BALODE

bioenerģētiķe. jogas pasniedzēja. publiciste. E-pasts: sabalo@inbox.lv Tālrunis +371 25917215
Šis ieraksts tika publicēts Dziedināšana, Vairogdziedzeris, Veselība ar birkām , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s