7 TIBETAS PĒRLES

Tā ir sena Tibetas lamu prakse, kuras noslēpumi tikai pēdējos gados tiek atklāti plašākai auditorijai. Šīs senās zināšanas tiek dotas cilvēkiem, jo ir skaidrs, ka pasaulē notiek nopietnas pārmaiņas.

Ik dienas daudzi, it kā pamostoties no miega, apzinās, ka dzīvot kā agrāk ir neiespējami. Ciešanas, slimības, pāragra novecošana – to visu nepieciešami un iespējami apturēt. Pats galvenais, ka cilvēki saprot – tiem ir spēks to paveikt. Mainīt sevi, dzīvot citādi – tas ir reāli, un ne tikai cilvēces izredzētajiem, bet ļoti daudziem, un šis skaits aug ar katru dienu. Noslēpumainās zināšanas pārstāj tādas būt, jo ir ļoti plaši pieprasītas. Tikai pavisam nesen par to varēja tikai sapņot…Tagad mums tiek dota unikāla iespēja apgūt visus septiņus šīs prakses vingrinājumus. Visi šie Tibetas mūku vingrinājumi labvēlīgi ietekmē mūsu veselību, piepilda ar enerģiju, māca pareizi elpot un tikt galā ar jebkurām slodzēm, palēlina novecošanās procesus.

ENERĢĒTISKIE VIRPUĻI

Austrumu gudrie uzskata, ka ikviens dzīvs cilvēks ir enerģētisko virpuļu kopums, kurš ietver sevī iegrieztus enerģijas laukus. Galvenie enerģijas virpuļi, zināmi kā enerģētiskā ķermeņa čakras, ir septiņi un fiziskajā ķermenī projecējas gar mugurkaulu: mugurkaula pamatnē, krustu apvidū, virs nabas, sirds apvidū, kakla pamatnē, „trešās acs” apvidū un galvas augstākajā punktā. Bez šim galvenajām, ir arī mazākas čakras pēdās, ceļgalos, gurnos, plaukstās, elkoņos, plecos. Jaunam, veselam un spēcīgam cilvēkam visās čakrās enerģija iegriezta pulksteņrādītāja virzienā. Pateicoties tam, ap fizisko ķermeni tiek uzturēta harmoniska enerģijas cirkulācija, kas tad arī palīdz cilvēkam justies jaunam un veselam. Un, ja cilvēks par sevi nerūpējas, kopējā enerģija sāk mazināties un pamazām tās knapi pietiek fiziskā ķermeņa vajadzībām. Viena no cilvēka dzīves svarīgākajām misijām ir savienošanās ar kosmisko enerģiju. Kad nepietiek savas enerģijas, nepieciešams iemācīties papildināt to ar Visuma enerģiju. Tad enerģētiskā sistēma iegūst jaunu spēku – bieži pat lielāku, par doto piedzimstot. Tam, kurš to iemācās ir visas iespējas nenovecot. Bet vairums to nezina, tie dzīvo pat neapzinoties savas patiesās iespējas. Vispirms vajag iemācīties sajust savu enerģiju, dot tām spēku ar nodomu un darbību. Tam veltīts pirmais vingrinājums, pirmā rituāla darbība.

PIRMĀ VINGRINĀJUMA TEHNIKA

 1. Nostāties tukšas telpas centrā, pietiekami lielas, lai varētu griezties ar izplestām uz sāniem rokām, neaizskarot priekšmetus telpā.
 2. Izstiept rokas uz sāniem paralēli grīdai. Acis ciet nevērt.
 3. Lēni sākt griezties ap savu asi pulksteņrādītāja virzienā, pamazām apgriežoties pilnu apli.
 4. Turpināt griezties otro apli, paātrinot tempu.
 5. Bez apstāšanās griezties trešo apli, paātrinot vēl tempu

photo 1 photo 4

Pirmajā reizē jāveic trīs apļi, tālāk jātrenējas ar pārtraukumiem visu dienu, griežot trīs apļus, jāpanāk stāvoklis, kad negriežas galva. Nākamajā dienā jāpieliek klāt vēl divi apļi, nākamajā – vēl divi, un tā ik dienas pa diviem, līdz varēsiet mierīgi apgriezt deviņus apļus. Tikai pēc tā drīkst sākt mācīties otro vingrinājumu, paralēli palielinot apļu skaitu pirmajā.

ENERĢIJAS UZKRĀŠANA

Iemācoties labi izpildīt pirmo vingrinājumu, mēs sajutām enerģiju un devām tai impulsu kustībai, mēs kļuvām stiprāki. Bet mūsu spēks, pat vēl aktīvāk nekā iepriekš, tiks vērsts uz āru, ja nenostabilizēsim to sevī. To iemācīs otrais vingrinājums. Un pirmais uzdevums ir iemācīties būt vientulībā, jo, ja esi viens pats istabā, tas vēl nenozīmē, ka esi viens. Vairums cilvēku šādā situācijā vienalga turpina mijiedarbību ar visu pasauli, atdodot tam savu spēku (enerģiju). Pat, sēžot vientulībā, tie turpina savstarpējās attiecības, komunicējot pat ar tiem, ar kuriem liktenis sen jau tevi izšķīris. Fiziski tu vari būt viens, bet domās nekad nepaliec vientulībā. Komunicēšana var būt vislielākā laime, bet tā var kļūt arī par vislielāko sodu – ja tavā dzīvē nav nekā cita, izņemot kontaktus ar citiem, ja, izrādās, neesi gatavs pašam galvenajam kontaktam dzīvē – komunicēšanai pašam ar sevi. Ja gribi dalīties – iemācies vispirms piepildīties. Ja gribi palīdzēt citiem, vājiem – vispirms kļūsti stiprs. Un tādēļ, kaut vai uz laiku, ir jāaiziet no šiem citiem, un jāvelta sava vientulība pašam sev.

OTRĀ VINGRINĀJUMA TEHNIKA

Šis vingrinājums sastāv no divām daļām, un kamēr nav apgūta pirmā, nedrīkst sākt praktizēt otro.

PIRMĀ VINGRINĀJUMA DAĻA

 1. Sēžot uz paklājiņa, aizvērt acis un koncentrēties uz sevi.
 2. Koncentrēties uz savu elpošanu. Ļoti uzmanīgi vērot, kā, ieelpojot un izelpojot, gaiss virzās pa elpvadiem, nenovirzot uzmanību nekam citam. Veikt to tik ilgi, līdz rodas sajūta, ka apkārtējās pasaules nav, ka esi tikai tu un tava elpošana.
 3. Iztēloties, ka Visums aprobežojas ar tavu paklājiņu, uz kura sēdi. Pasaulē vairāk nav neviena un nekā.
 4. Neatverot acis, apgulties uz muguras, iztaisnojot kājas un rokas.
 5. Veikt normālu ieelpu, pēc tam dziļu, pilnu, garu izelpu, lai plaušas pilnībā atbrīvotos no gaisa.
 6. Veikt lēnu, dziļu, pilnu ieelpu, lai gaiss pilnībā piepildītu plaušas, un atkal pilnīgi izelpot, atbrīvojot plaušas no gaisa.
 7. Izpildīt vēl divus tādus ciklus.
 8. Koncentrēties uz saules pinumu un izpildīt vēl divus – trīs tādus pašus elpošanas ciklus, bet tagad iztēlojoties, ka kopā ar gaisu piepildi saules pinumu ar enerģiju, bet izelpas laikā sadali šo enerģiju no saules pinuma pa visu ķermeni.
 9. Joprojām koncentrējoties uz saules pinumu, turpināt elpot tādā pašā veidā, bet tagad iztēloties, ka ieelpojot virzi enerģijas plūsmu, sākot no pēdām gar mugurkaulu uz augšu līdz galvas augšai, bet izelpojot, virzi enerģiju pretējā virzienā – no galvas līdz pēdām. Trenēties nepieciešams 4-5 reizes dienā, bet ne ilgāk kā 5 minūtes katru reizi, kamēr neparādās noteikta sajūta, ka ķermenī gar mugurkaulu plūst enerģija, un, ka vadi šo procesu ar elpošanas palīdzību.

photo 2c photo 5c

OTRĀ VINGRINĀJUMA DAĻA

Tikai pēc tam, kad apgūta pirmā daļa, var bez pārtraukuma pāriet pie otrās.

 1.  Neatverot acis, guļot uz muguras, ieelpot, pēc tam pilnībā visu gaisu izelpot.
 2. Uzreiz, bez pārtraukuma, veikt lēnu, dziļu ieelpu, un vienlaicīgi lēni pacelt galvu, cenšoties izjust kustību mugurkaula kakla daļā. Mugura un pleci cieši piespiesti grīdai, ceļas tikai galva. Kustības beigās galva pacelta pēc iespējas vertikāli, galva vērst uz augšu, bet zods piespiests pie krūtīm. Ieelpa vēl nav beigusies, turpināt ieelpot!
 3. Turpinot ieelpu, koncentrēties uz saules pinumu un sajust, ka tur izveidojies spēka un enerģijas avots. Turpinot ieelpu, lēnām celt augšā taisnas kājas līdz vertikālam stāvoklim. Lai sev palīdzētu,  plaukstas stingri atspiest pret grīdu. Kad kājas ir vertikālā stāvoklī, ieelpa beidzas.
 4. Bez pauzes sākt izelpu – pilnu, dziļu, lai plaušas pilnībā atbrīvotos no gaisa, un vienlaicīgi lēni nolaist galvu un kājas uz grīdas. To visu izpildīt ar aizvērtām acīm.
 5. Izpildīt pirmo un otro vingrinājuma daļas no sākuma vēl divas reizes, pie nepieciešamības veicot īsas pauzes atpūtai – ne ilgāk par minūti – pirms katra atkārtojuma.

photo 1z photo 3z

Izpildīt šo vingrinājumu katru dienu 3 reizes, kamēr to var darīt bez piepūles, un tad ar katru nākamo dienu pielikt klāt vēl divus, kamēr nesāksi brīvi, un jau bez atpūtas pauzēm, izpildīt to deviņas reizes pēc kārtas. Precīzāk. Deviņas reizes vajag izpildīt otro daļu – ar galvas un kāju pacelšanu – , bet pirmo – elpošanu – izpildīt vienu reizi pirms fiziskās daļas, neatkarīgi no tā, cik reižu celsi galvu un kājas.  Patiess spēks dzimst mūsu iekšējā telpā un no ārpuses ne vienmēr redzama, bet mēs spējam to kontrolēt. Kad koncentrējamies uz saules pinuma čakru un piepildām to ar enerģiju elpojot, tur formējās spēcīgs enerģijas potenciāls. Un šo spēku mēs varam iemācīties izmantot, un vadīt. Īpaša uzmanība jāpievērš vingrinājuma fiziskajai daļai: Kājas jāceļ augšā, izmantojot tieši šo iekšējo spēku kas atrodas saules pinuma čakrā. Ar fizisko spēku celt kājas  ir daudz grūtāk, nekā izmantojot enerģijas spēku, ko koncentrējām saules pinumā. Pēc tam, izelpojot, atlaižam koncentrāciju no saules pinuma, ļaujot atbrīvoties plaušām, brīvi nolaižot kājas un galvu. Tādā veidā visu, ko veicam šajā vingrinājumā, mēs veicam nevis mehāniski, ne ar muskuļu spēku, bet ar koncentrētas iekšējās enerģijas spēku. Parasti cilvēki cieš, žēlojas, esot neapmierināti ar sevi un pasauli, ne tāpēc, ka viņiem viss ir tik slikti vai no dabas slikts raksturs, bet tikai tāpēc, ka tie pa tukšo iztērējuši visus savus spēkus, un ir palikuši, burtiski, bezspēcīgi. Visas problēmas ir no enerģijas nepietiekamības, no tā, ka cilvēks nav spējis noturēt un nostiprināt savu spēku. Bet šo spēku var atgriezt un tad parādīsies reālas iespējas atrisināt visas savas problēmas.

SAIKNE STARP ĶERMENI UN APZIŅU

Cik daudz gudru cilvēku, apveltīti ar spīdošu intelektu, nespēj tikt galā ar savu dzīvi, un rezultātā tos vajā neveiksmes, slimības, priekšlaicīga novecošanās. Jā, pats par sevi intelekts nedara laimīgu, bet tas nenozīmē, ka tas ir slikts. Intelektam maza nozīme, ja tas atdalīts no realitātes, kuru, vispirms, atspoguļo mūsu ķermenis. Ķermenis nemelo! Mūsu apziņa var būt pārpildīta ar zināšanām par to, kā izveseļoties un atjaunot savu ķermeni, bet ja šis ķermenis tā arī paliek nevarīgs un novecojis, tad šīs zināšanas nav neko vērtas. Patiesība atspoguļojas mūsu ķermeņa stāvoklī. Par zinošu var saukt tikai to, kura ķermenis šīs zināšanas atspoguļo, kļūstot patiešām vesels un atjaunots, pateicoties šīm zināšanām. Jo viss, ko atspoguļo mūsu ķermenis ir tas, kas reāli attīstās mūsu dzīvē. Ja nodoms būt veselam un ātri nenovecot tā arī paliek tikai nodoms, kas neatspoguļojas fiziskajā ķermenī, tad tam nav nekādas nozīmes. Tā var nodomāt visu dzīvi. Un neko nesasniegt. Pats nodoms nerodas fiziskajā ķermenī – tas dzimst daudz smalkākās mūsu eksistences sfērās t.s. smalkajos ķermeņos. Tur dzimst idejas, plāni, vēlēšanās, kā arī nodomi – jebkādi. Un nodoma spēks dara brīnumus un, ja gribam kaut ko ļoti stipri, tas arī notiek. Patiess nodoms – smalkajos ķermeņos dzimusi enerģija, ar apziņas palīdzību savienota ar realitāti, ar fizisko ķermeni. Un, ja nodoms, griba ir enerģija, tad to var ielikt savā fiziskajā ķermenī. Tad ķermenis iegūst jaunas iespējas. Lielākajam vairumam cilvēku nodomi un vēlmes nav saskaņoti ar ķermeni. Tāpēc arī tik daudz plānu, projektu, ideju un vēlēšanās tā arī paliek abstrakti, nerealizējoties materiālajā pasaulē. Nepieciešami trenēt spēju savienot apziņu ar ķermeni vienā veselā. Lai nebūtu tā, ka prāts atsevišķi, un dzīve – atsevišķi. Nākamais vingrinājums atver kanālu starp apziņu un ķermeni. Kad šis enerģētiskais kanāls ir nobloķēts, kas novērojams daudziem, mūsu domas un vēlmes eksistē pašas par sevi, bet dzīve – pati par sevi. Tad ir neiespējami iemiesot dzīvē ne nodomu būt veselam, ne jebkuru citu – tā mēs zaudējam milzīgas iespējas mainīt savu dzīvi uz labāku. Un zaudējam pašu galveno – dzīvot ilgu, pilnvērtīgu dzīvi un nenovecot. Daba cilvēku iecerējusi kā vienotu veselumu, kur gan ķermenis, gan dvēsele, gan nodomi un sapņi un realitāte eksistē viens ar otru harmonijā un saticībā. Tikai tāda dzīve var būt patiešām laimīga!

TREŠĀ VINGRINĀJUMA TEHNIKA

 1. Nostāties uz ceļiem, kas novietoti gurnu platumā. Gurnu iekšpuses nedrīkst saskarties, starp tām jābūt pietiekamam attālumam. Kāju pirksti atspiesti pret grīdu tā, lai papēži vērsti augšup. Rokas brīvi nolaistas lejā. Taisna mugura – viss ķermenis no ceļgaliem līdz galvai veido taisnu vertikālu līniju.
 2. Saliekt rokas elkoņos un stingri piespiest plaukstas gurnu aizmugurē, zem dibena. Elkoņi vērsti atpakaļ.photo 3s
 3. Aizvērt acis un nokoncentrēties uz galvvidus augstāko punktu.
 4. Izpildīt 2-3 pilnas dziļas ieelpas un izelpas.
 5. Izpildīt vēl 2-3 pilnas dziļas ieelpas un izelpas, iztēlojoties, ka elpojat caur galvvidu, piepildot ar enerģiju vietu virs galvas.
 6. Izpildīt vēl vienu ieelpu, un vienlaicīgi ar izelpu lēni un plūstoši noliekt galvu uz leju, kamēr zods pieskaras krūtīm. Pie tam, vajag koncentrēties ne uz fizisko kustību, cik uz enerģijas plūsmu. Sajutīsiet, kā jūsu sakrātā enerģija virs galvas, plūst gar mugurkaulu uz leju.photo 4s
 7. Bez pauzes izpildīt ieelpu, vienlaicīgi atliecot galvu atpakaļ un izliecot muguru, cenšoties lāpstiņas sabīdīt kopā. Rokas savu stāvokli nemaina, muguru izliecam, cik stipri spējam, krūšu kurvis izliecas uz āru. To izpildot, atkal nepieciešams koncentrēties uz enerģijas plūsmu, sajūtot, kā tā izplūst pa muguru un kājām, piepildot tādā veidā visu ķermeni.photo 3a
 8. Pēc tam atkal noliekt galvu lejā, un visu vingrinājumu atkārtot vēl divas reizes.

No sākuma vingrinājums jāizpilda trīs reizes, un katru nākamo dienu pielikt pa diviem klāt, kamēr aiziet līdz deviņām reizēm. Šo vingrojumu izpildot, aktivizējas enerģētiskais centrs, kas atrodas virs galvas un kurš savieno ķermeņa enerģētisko sistēmu ar smalkajiem plāniem, kur formējas mūsu nodomi. No turienes varam saņemt atbildes uz saviem jautājumiem un citu vajadzīgu informāciju. Var teikt, ka, aktivizējot šo čakru, mēs paceļamies garīgi daudz augstāk, nekā bijām līdz šim. Un saņemam attiecīgi lielākas iespējas pārvaldīt savu dzīvi, nodomus un arī veselību un mūža garumu, tāpēc, ka iegūstam savā pārvaldīšanā agrāk neizmantotu spēku, kas slēpjas smalkajos, augstākajos plānos. Iegūstot piekļuvi šim spēkam, šai daudz augstākai un varenākai enerģijai, mums tā jāsavieno ar savu gribu. Kad tiek izpildīta galvas noliekšana, aktivizējas vēl viens enerģētiskais centrs, kas atrodas kakla pamatnē un atbild par gribas izpausmi. Nodoms bez gribas ir bezspēcīgs, bet kad tam klāt pievienojas griba, tas jau ir reāls spēks. Aktivizējot kakla čakru, rodas iespēja pastiprināt savu gribu, un ar tās palīdzību pārvērst nodomu aktīvā darbībā. Izpildot vingrinājumu tālāk, nodoma un gribas apvienotā enerģija aizpilda visu ķermeni, plūstot lejup gar mugurkaulu, līdz pat pēdām. Tagad nodoms un griba neeksistē kaut kur atsevišķi – tie kļūst par sajūtām, kas izpaužas ķermenī. Par cik tieši ķermenis ir tas mehānisms, ar kura palīdzību mēs varam rīkoties un sasniegt savus mērķus materiālajā pasaulē, tad tagad mums ir sagatavota „materiālā bāze” mūsu vēlmju piepildīšanai, tā īstenošanai dzīvē, ko gribam. Un vispirms tam, lai atjaunotu savu ķermeni, izdziedinātu to un pagarinātu jaunību. Tādā veidā, izpildot šo vingrinājumu, mēs formējam savā ķermenī ļoti smalku un efektīvu mehānismu savu nodomu īstenošanai, plānu un ideju iemiesošanai savā dzīvē. Īpaši jāatzīmē, cik svarīgi ir dziļi elpot, bet elpošanai nav jākļūst par pašmērķi – ar tās palīdzību mums jācenšas novirzīt pēc iespējas dziļāk savā ķermenī nodoma un gribas enerģiju, kura plūst no augšējām čakrām pa visu fizisko ķermeni. Ir jārodas sajūtai, ka elpojam ar enerģiju, ka ar šo augstāko plānu smalko enerģiju piepildām visu savu ķermeni, katru tā šūnu.

ENERĢIJA SEV

Trenējoties ik dienas, izdosies arvien labāk un labāk koncentrēties uz elpošanu un enerģijas plūsmu, un nevis uz fiziskajām darbībām. Un kas ir apbrīnojami – diezgan ātri var sajust savā apziņā tādu kā apskaidrību, ka galva strādā skaidri un precīzi, kā nekad. Pie tam, ķermenis jutīsies mundrs un stiprs. Šķitīs, esat gatavi tagad atrisināt jebkādu intelektuālu uzdevumu, ka spējat kalnus gāzt. Sajūtas būs tuvu eiforijai. Un šajā brīdī vajag nomierināties un velti neizniekot spēku bezjēdzīgai sajūsmai. Enerģijas pārpilnību, kad to sajūtat, ir jāiemācās virzīt ne uz ārpasauli, bet sevī iekšā. Pietiks tikai apsēsties uz „vientulības paklājiņa”, apturēt iekšējo dialogu un novirzīt uzmanību uz savu iekšējo pasauli. Un tad noteikti uzpeldēs problēmas, kuras jāatrisina – ķermeņa kaites, seni negatīvi pārdzīvojumi, vai iekšējā nobloķētā enerģija, spriedze. Pietiek vienkārši domās novirzīt uz turieni uzmanību un enerģiju, un šīs problēmas pazudīs pašas no sevis. Tas arī ir viens no svarīgākajiem ķermeņa atjaunošanas aspektiem. Tieši tam saņemam papildus enerģiju no šīs prakses, bet ne tādēļ, lai gāztu kalnus vai darītu vēl kaut ko nevajadzīgu. Sekojot šim padomam, jūsu stāvoklis ļoti ātri normalizēsies. Izzudīs pārliekais uzbudinājums, eiforija, un līdz ar to arī trauksme, nemiers un spriedze. Sāksies dzīve jaunās sajūtās, ļoti patīkamās, kuras varētu saukt par tīrām, vai caurspīdīgām. Tā ir iespēja no jauna atklāt gan dzīvi, gan sevi pašu un saprast, ka priekšā vēl daudzi atklājumi un pašas brīnumainākās iespējas.

Turpinājums sekos…

About SANDRA BALODE

bioenerģētiķe. jogas pasniedzēja. publiciste. E-pasts: sabalo@inbox.lv Tālrunis +371 25917215
Šis ieraksts tika publicēts Vingrojumi ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s