VIELMAIŅAS SLIMĪBAS

VIELMAIŅAS SLIMĪBU ĀRSTĒŠANA NETRADICIONĀLAJĀ MEDICĪNĀ

Vielu apmaiņa – tie ir vielu un enerģijas ķīmisko pārvērtību savstarpējās apmaiņas procesi dzīvajos organismos, kā arī starp tiem un apkārtējo vidi. Šie procesi veicina orgānu un audu nepārtrauktu atjaunošanos, nemainot to ķīmisko sastāvu. Vielu maiņas procesus nodrošina centrālā un veģetatīvā nervu sistēmas vai hormonālā sistēma. Vielu maiņas un enerģētikas traucējumi organismā pavada jebkuru tā saslimšanu. Pie vielu maiņas slimībām pieder tādas plaši sastopamas, kā – ateroskleroze, aptaukošanās, podagra un cukura diabēts.

Lai novērstu šos traucējumus un atjaunotu normālu vielu maiņu, netradicionālajā medicīnā izmanto visdažādākās metodes. Bet – vispirms jāsaprot, kādas psiholoģiskas problēmas izraisījušas enerģijas plūduma traucējumus organismā.

Ateroskleroze – slimība saistīta ar lipīdu apmaiņas traucējumiem, kas noved pie kalcija un holesterīna nogulsnēšanos uz artēriju sieniņām. Tā visbiežāk attīstās bojātajos asinsvados to pastāvīgu mikrotraumu rezultātā, kas rodas berzes rezultātā ar skeleta kauliem. Ateroskleroze – tā ir tauku apmaiņas traucējumi – lipoproteīnu līdzsvara zudums organismā. Tās ir sekas, bet cēloņi – mūsu domāšanā, emocijās, pasaules un dzīves uztverē. Šīs slimības pirmsākumi ir: vēlēšanās ierāmēt pasauli šauros savu uzskatu rāmjos. Vispārējo attīstības likumu nepieņemšana, noslēgšanās no cilvēkiem, nevēlēšanās sadarboties. Kā arī tiekšanās pēc materiālajiem labumiem, alkatība. Tiem, kuri cieš no šīs kaites ir jāmēģina dot apkārtējiem savas sirds siltumu un neļauties apātijai un bezcerībai.

Aptaukošanās – patoloģija, saistīta ar traucējumiem barības pārstrādē un nepareizu enerģijas sadali. Šīs slimības veidošanos sekmē: smags pārdzīvojums, saistīts ar mīļotā cilvēka zaudējumu; bailes no vientulības, dusmas un tukšuma sajūta; ,saspringtas  situācijas, kas prasa piepūli (eksāmeni, sacensības). Daudziem cilvēkiem, kuri cieš no aptaukošanās novērota spēcīga atkarība no mātes, bailes no šķiršanās ar to. Šiem slimniekiem vajadzētu attiekties pret ēdienu ne tikai kā baudas un labsajūtas mērķi, bet kā pret enerģiju, kas vajadzīga aktīvai un radošai darbībai. Un vienmēr vajadzētu atcerēties, ka pats labākais  līdzeklis no depresijas un stresa ir sajust sevi vajadzīgam  sabiedrībai.

Cukura diabēts – slimība, raksturīga ar pastāvīgu paaugstinātu cukura līmeni asinīs, ko izsauc nepietiekams insulīna daudzums, kas noved pie visu veidu vielu maiņas traucējumiem organismā, asinsvadu bojājumiem, nervu sistēmas darbības traucējumiem. Cukurs (saldās dzīves simbols) – ir mīlestības enerģija, ko dāvā mums apkārtējā pasaule radošai un aktīvai dzīvei. Svarīgi ir neizmantot to tikai personīgām vajadzībām, bet dot to arī apkārtējai pasaulei, kas prasa atbildību un pašaizliedzību. Jāaudzina sevī pozitīva attieksme pret visu, jākontrolē savas vēlmes. Jāatrod sava vieta dzīvē un jāpiepilda tā ar prieku. Jāmācās pieņemt un dāvāt mīlestību. Tas iespējams tikai strādājot ar sevi gan ārpusē, gan garīgi sevī.

Podagra – purīnu apmaiņas traucējumi, kuri piedalās DNS molekulu sintēzē. DNS – ģenētiskās informācijas nesējs organismā. Slimības rezultātā vielu maiņas procesi tiek traucēti, locītavās nogulsnējas sāļi, rodas akmeņi urīnceļos, attīstās nieru slimības. Urīnskābes nogulsnēšanās audos simbolizē nerealizētas radošās spējas. Turklāt šī enerģija pāriet agresijā, kritiskā attieksmē un tieksmē pēc varas. Nepieļaujams jebkāds prāta aprobežojums: konservatīvisms, fatālisms formālisms, kā arī egoisms. Jāmēģina tikt skaidrībā ar nepatikas iemesliem, jādara viss, lai šī enerģija pārvērstos radošajā. Jāizvairās no jebkura veida tieksmes ietekmēt apkārtējos ar spēka un morāla spiediena palīdzību. Vajag censties dot apkārtējai pasaulei savu pozitīvo enerģiju. Grūtības pārvarēt ar iekšēju mieru un pozitīvu, radošu darbību.

FITOTERAPIJA

 • Gan svaigus, gan termiski apstrādātā veidā ēd iespējami vairāk baklažānus, vīnogas, ērkšķogas, avenes, tomātus, burkānus.
 • Lieto atdzesētu melisas tēju.
 • 1ēdamkaroti sasmalcinātu pieneņu sakņu un lapu (vai valriekstu lapu) drogas aplej ar 1 glāzi verdoša ūdens, vāra 15 min. , ļauj ievilkties 45 min. , izkāš. Lieto pa1 ēdamkarotei 3 reizes dienā pirms ēšanas.
 • 2 ēdamkarotes sasmalcinātu seleriju sakņu drogas aplej ar 1 glāzi atdzesēta vārīta ūdens, ļauj ievilkties 2 stundas, izkāš. Lieto pa 1|3 glāzes 3 reizes dienā pirms ēšanas.
 • Svaigu pelašķu sulu samaisa ar medu pēc garšas. Lieto 1 tējkaroti 3 reizes dienā 20 min. pirms ēšanas.
 • Uz pannas sabrūnina cukuru līdz tumši dzeltenai krāsai. 3 daļas šī cukura aplej ar 1 daļu galda etiķa, nedaudz ļauj uzvārīties, atdzesē. Lieto pa 1 ēdamkarotei 3-4 reizes dienā. Sevišķi labi izvada sārņus.
 • Ja nervu sistēmas traucējumi rada ādas kosmētiska rakstura kaites un alerģiju, ieteicams lietot īpašu tēju (arī profilaktiski). Samaisa 20gr piparmētru lapu, 20 gr baldriāna sakņu, 50 gr amoliņa lakstu, 50 gr vilkābeles ziedu. Divas ēdamkarotes drogu maisījuma aplej ar 0,5 l verdoša ūdens, ļauj ievilkties, izkāš. Izdzer 3 reizēs dienas laikā pirms ēšanas.
 • Trīslitru stikla burkā ieber 1kg ciedru riekstu un 1kg smalkā cukura. Visu aplej ar 1l degvīna un 3 dienas ļauj ievilkties tumšā vietā, laiku pa laikam sakratot. Tad šķidrumu nolej. Atlikušos riekstus vēl 2 reizes aplej ar 1l degvīna – tieši tāpat kā pirmo reizi. Pēc tam visus3 šķidrumus salej kopā, samaisa un salej tumša stikla pudelēs. Glabā tumšā vietā. Dzer pa 1 ēdamkarotei 3 reizes dienā pirms ēšanas. Kopš seniem laikiem šis šķidrums tiek uzskatīts par veselības un jaunības eliksīru.
 • ! jēlas olas dzeltenumu labi samaisa ar50gr medus, 1 ēdamkaroti citrona sulas, 6 ēdamkarotēm jebkuras augļu sulas, 2ēdamkarotēm burkānu sulas, 2 glāzēm ūdens, tad sulu iedarbība pastiprinās. Vēl labāk, ja papildus pievieno 0,5 l auksta piena, 1 ēdamkaroti aprikozes sulas un vēl 1 olas dzeltenumu. Labi tonizē ādu.

PRET APTAUKOŠANOS

 • Zaļo tēju dzer vairākas reizes dienā. Nedrīkst lietot, ja ir paaugstināts asinsspiediens.
 • Iespējami daudz jālieto kāposti, āboli, jūras kāposti, ērkšķogas, ķirbji, kabači.
 • Dienas laikā kopā ar ēdienu jāizlieto 20 ml lineļļas.
 • Dzer bērza sulu neierobežotā daudzumā.
 • Ēdieniem pievieno pīlādžogu pulveri vai svaigu sulu.
 • Lieto maura retēja vannas. 50-100gr drogas aplej ar 1 spaini ūdens, lēnām uzvāra, vāra 15 min. uz nelielas uguns. Pievieno vannai.
 • Samaisa krūkļa mizas, pieneņu saknes, pētersīļu augļus fenheļa augļus, piparmētru lapas (3:1:1:1:1). 2 ēdamkarotes maisījuma aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, ļauj pusstundu ievilkties. Visu izdzer no rīta.

VIELMAIŅAS SLIMĪBU DZIEDINĀŠANA

MUDRAS

Mudra – tā ir īpašā veidā saliktu pirkstu kombinācija. Tai piemīt dziedinošs spēks – galvenokārt tāpēc,  ka tā ietekmē enerģijas plūdumu organismā. Šīs mudras palīdzēs atgūt enerģētisko līdzsvaru organismā un uzturēt ķermeni veselu un harmonisku. Vēlreiz jāatgādina par to, ka pirms sākat izpildīt mudras, ir jānomierinās, jāatbrīvo ķermenis no sasprindzinājuma un jākoncentrē domas uz spēka un enerģijas saņemšanu. Un noteikti jābūt ticībai par to, ka mudras palīdzēs.

„GOVS” MUDRA

Šo mudru izpilda, lai nostiprinātu organismu kopumā, uzlabotu vielu maiņas procesus, kā arī novērstu reimatiskās, locītavu un radikulīta sāpes.

METODE – Kreisās rokas mazais pirkstiņš saskaras ar labās rokas ceturto pirkstu .Labās rokas mazais pirkstiņš savienots ar kreisās rokas ceturto pirkstu. Vienlaicīgi savieno labās rokas vidējo pirkstu ar kreisās rokas rādītājpirkstu. Kreisās rokas vidējo pirkstu savieno ar labās rokas rādītājpirkstu. Abu plaukstu  īkšķi – atliekti. Rokas turēt brīvi, nesaspringti. (skat. 1)

REKOMENDĒ – izpildot mudru, orientēties uz rietumiem, plaukstas turēt pret ķermeni zonā no saules pinuma līdz pusaugšstilbam, ielpa un izelpa caur degunu, vizualizē sarkanu vai oranžu krāsu.

MUDRA  „ŠAMBALAS VAIROGS”

Izpilda harmoniskai enerģijas cirkulācijai organismā, visa ķermeņa veselības uzturēšanai, kā arī pret negatīvu, svešas enerģētikas, iedarbību.

METODE – Kreisās rokas delna iztaisnota, īkšķis piespiests pie delnas. Labās rokas pirksti  saliekti kulakā ,īkšķis atrodas uz kulakā saliektajiem pirkstiem. Labās rokas kulaks piespiests pie kreisās plaukstas. Rokas turēt brīvi, nesaspringti. ( skat.2)

REKOMENDĒ – izpildot mudru, orientēties uz dienvidiem, plaukstas turēt pret ķermeni zonā no saules pinuma līdz 2 cm zem nabas. Ieelpa un izelpa caur degunu, vizualizē sarkano krāsu.

MUDRA „ PŪĶA ZOBS „

Izpilda organisma nostiprināšanai, stresa situācijās un emocionālā līdzsvara atgūšanai.

METODE – Abu roku īkšķi saliekti un piespiesti delnas iekšpusē. Abu roku vidējais un ceturtais un mazais pirksti saliekti un piespiesti pie delnas. Abu roku rādītājpirksti iztaisnoti un izstiepti uz augšu. Rokas turēt brīvi, nesaspringti.

REKOMENDĒ – izpildot mudru, orientēties uz austrumiem, plaukstas turēt pret ķermeni zonā no atslēgas kaula līdz 2 cm zem nabas. Ieelpa un izelpa caur degunu, vizualizē zaļo krāsu.

LITOTERAPIJA

Konstatēts, ka jūtas, pārdzīvojumi un cilvēka domas ar nervu un hormonālās sistēmu palīdzību transformējas bioķīmiskās reakcijās, iegūst savu materiālo izpausmi fiziskajā ķermenī. Pēc līdzības likuma, jebkurai slimībai, kas radusies apziņas līmenī kā disharmoniskas attiecības ar pasauli, piemīt sava simboliska izpausme ķermenī, kas izpaužas kā bioķīmiskas, funkcionālas un organiskas izmaiņas. Un tas jau nozīmē nervu un imūnsistēmu darbības stabilizēšanu. Vērā ņemama ir arī ķermeņa reakcija ekstremālās un stresa situācijās. Akmeņi un minerāli var palīdzēt mums, harmonizēt enerģijas plūsmas un dot spēku sarežģītās situācijās.

Un tā – emocionālās sāpes pārvarēt palīdzēs : dūmakainais kvarcs, melnais onikss, hematīts, rozā kvarcs, granāts, sarkanais vai brūnais ahāts, topāzs, rozā vai melnais turmalīns, avantūrins, smaragds, žadeīts, akvamarīns, tirkīzs, malahīts, safīrs, ametists.

Stresa situācijas novērst palīdzēs : selenīts, ametists, baltais kalcedons, mēness akmens, fluorīds, safīrs, malahīts, lazurīts,  sodalīts, tirkīzs, žadeīts, sarkanais vai brūnais ahāts, akvamarīns, smaragds, rozā kvarcs, malahīts, dzintars, topāzs, melnais onikss, dūmakainais kvarcs, melnais turmalīns.

Atgūt emocionālo līdzsvaru un pārvarēt dvēseles sāpes un līdz ar to harmonizēt nervu, imūn- un endokrīno sistēmas, normalizēt vielu maiņu organismā palīdz : melnais onikss, granāts, malahīts, rozā kvarcs, rozā un zaļais turmalīns, smaragds, žadeīts, akvamarīns, tirkīzs, malahīts, safīrs.

Kā izvēlēties akmeņus, kā tos attīrīt un sagatavot nēsāšanai, kā nēsāt, kur likt – lasiet žurnāla šī gada pirmajā numurā.

Advertisements

About SANDRA BALODE

bioenerģētiķe. jogas pasniedzēja. publiciste. E-pasts: sabalo@inbox.lv Tālrunis +371 25917215
Šis ieraksts tika publicēts Mudras, Veselība ar birkām , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s